| Marian33335 a întrebat:

Astazi am descarcat programul Speccy. La CPU era 92 °C.
E normal sa fie atata? Era pe rosu iar deseori mi se stinge laptopul fiindca se incinge prea rau. Ce pot sa-i fac?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cumpara un suport cu cooler pentru laptop: http://magazin-non-stop.ro/......140mm.html

| K0sti a răspuns:

Ce se face la orice laptop...sa-i schimbi pasta termica care e proasta si sa-l cureti de praf...ce intrebari puneti fratilor!

| gelu1970 a răspuns:

K0sti ti-a raspuns corect.
mai ales ca spui de faptul ca ti se stinge laptopul.
asta da: in cazul in care ai procesor AMD Apu nu folosi Speccy. alege alta aplicatie.

| MskDesign a răspuns:

Cum a spus si K0sti,schimba pasta la procesor si curata-l de praf.Pe de alta parte, laptopul nu este ca si un desktop, asa ca daca nu te pricepi sa-l demontezi, mai bine du-l la un centru de asistenta pc.