| Constantin_G_1999 a întrebat:

Intampin o problema cu pc ul meu. Imi apare blue screen cand il deschid. Cand intru in boot sa instalez windowsul imi apare logo ul sta 1 min si dupa isi da restart si iar blue screen. Am incercat toate metodele de pe internet gasite de mine. Eroare de la blue screen se numeste IRQl NOT LESS OR EQUAL. Mentionez ca ramul hardul placa video procesorul sunt testate pe alt pc. Ma gandesc ca placa de baza e defecta. Stie cineva ce trebuie sa fac? Multumesc.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pot fi urmatoarele cauze:
Fișiere de sistem corupte
Drivere de dispozitive incompatibile
Elemente hardware defecte
Incorectă instalare de software
Inceaca sa reinstalezi Windowsul! N-ai facut cumva un update de curand? Daca nu merge poate s-a stricat placa de baza.

| Constantin_G_1999 explică (pentru Salontanul):

Salut. Pai asta e si problema pun Dvd ul intru in boot selectez Cdrom.ul sta cu logo ul 1 min 20 sec si dupa isi da restart.

| Constantin_G_1999 explică (pentru Salontanul):

Acest Pc l am primit acum o saptamana. Am incercat conponentele lui ram placa video sursa ventilatoarele si merg. Cand intru in bios pe cel nou le vede dar nu booteaza hdd ul. Ce as putea sa fac?

| Salontanul a răspuns (pentru Constantin_G_1999):

Mai incearca ceva: intra in BIOS si da-i "Default". Apoi da-i HDD-ului setarea IDE. Daca nu merge nici asa si daca este in garantie trimite-l in garantie! Nu ai ce sa faci! Daca nu este in garantie si tu nu te pricepi (cum vad) du-l la un service. Acolo trebuie cineva care vede despre ce-i vorba. Pe net nu te poate ajuta nimeni numai cu pareri.