| Softit a întrebat:

mi-am luat azi un ventilator pentru carcasa TITAN, (2600 RPM), şi l-am pus în spatele carcasei.
DECI: Am un intel P4,... şi, în IDLE, am cam 50 grade. Iar sursa îmi suge aerul din carcasă. Bun... am pus ventilatorul, prima oară să sugă aerul, şi mi s-a blocat calculatorul. Acum, l-am pus să bage aer rece în PC, şi nu sunt deloc diferenţe de temperatură. Face şi un zgomot cam mare. Să îl scot sau să îl las acolo?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Pune-l sa scoata aer, asa e cel mai bine. Probabil s-a blocat din alte motive, dar cu ventilatorul pe intake (sa bage aer) faci presiune pozitiva, care nu e buna deloc.