| PatrickYugalovski a întrebat:

Salut tuturor. Am o problema..De cateva zile am socuri de curent..se ia 2 sec si apoi revine odata la 20 de min..tot asa imi face..de cateva zile bune..Eu lucrand mult la pc.mi se inchide exact cand mie lumea mai draga... happy intrebarea mea e. exista un acumulator ceva. sau o priza care sa tina 2-3 secunde curent ca sa nu sa se mai inchida pc-ul? Multumesc.

2 răspunsuri:
| xBro a răspuns:

Ia-ti un acumulator pentru caderi de curent, cand se ia curentul pc-ul sufera o cadere brusca de curent iar acel acumulator fa face tot posibilul sa nu-ti arda componuntele pc-ului, acel acumulator costa 70-150 de lei, BAFTA! happy

| stanly7 a răspuns (pentru xBro):

Exact, ia un UPS (Uninterruptible power supply)
http://www.emag.ro/ups_cu_management/sort-priceasc/c
Nu trebuie sa cumperi neaparat de aici.