| HITEC a întrebat:

Ziua unui prieten se apropie si nu stiu ce sa ii iau dintre Chromcast si Boxa bluetooth.
Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Ca sa ii cumperi Chromecast trebuie sa aiba un TV cu port HDMI. N-ar fi o alegerea rea, daca-ar fi dupa mine; daca ii place sau crezi are nevoie de un mic dispozitiv pentru streaming de pe smartphone sau laptop pe TV este solutia ideala.

Eu nu mi-as cumpara o boxa bluetooth. Nu-i prea vad rostul. Dar daca stii ca ii place sa asculte muzica in alte locuri in afara de acasa si nu foloseste casti, atunci ar trebui sa-i cumperi o boxa.

Personal, dintre cele doua produse as alege Chromecast.