| george5mh a întrebat:

Slaut! Doresc un calculator pe care pot rula usor orice joc si sa si fie compact, portabil... cu alte cuvinte un laptop. M-am gandit sa-mi iau un Alienware M14x la 1100 $ sau 4000 RON. Credeti ca merita?

Răspuns Câştigător
| Dezinteres a răspuns:

M14x este un laptop bun ca si configuratie dar mult din suma respectiva se datoareaza brandului. Daca doresti neaparat sa ai un laptop Alienware se merita. daca nu ...gasesti alternative la fel de bune la un pret mai rezonabil

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Cred ca gasesti ceva mai bun decat m14x pentru banii aia

| asman a răspuns:

Laptop-urile nu sunt cea mai buna alegere pentru jocuri.
Daca esti pasionat de jocuri si nu ai ce face cu banii, eu zic ca merita!

| MrOvidiu a răspuns:

Merita

| xcristix a răspuns:

Eu nu prea am vazut jocuri care sa ceara placa video mai mare de 1gb si ram de 2gb, nici macar cele aparute in 2011 asa ca eu cred ca ajunge si un laptop la 15000roni.

| george5mh explică:

Fratilor... stiti cum e? Eu vreau un laptop pentru ca mama mea are acte pe PC si sora mea imi tot umbla prin PC si vreau un calculator al meu si asta se poate numai daca imi iau un laptop... + ca am o tableta grafica si vreau sa o conectez la ceva portabil si puternic si deci de aceea m-am gandit la Alienware M14x. Daca mai puteti adauga ceva va rog mult. Daca se poate as accepta cu placere sfatul unui detinator M14x. Multumesc mult!