| ßäußäü a întrebat:

Ziceti/mi ce componente pentru PC imi trebuiesc sa mearga la rozolutie medie jocuri.dar nu de alea scumpe adica mac de 100 de mill o placa video.

Răspuns Câştigător
| Casper003 a răspuns:

O placa video cam la 180-200-250 de lei cam asa : GeForce GT220 1GB DDR3 128bit placa asta e 200 de lei, un procesor Intel Celeron Dual Core G555 2.7 GHz Socket 1155 box la 250 de lei, o placa de baza : AsRocK H61M Socket 1155 Rev 3.0 la 220 de lei (soket 1155 dupa cum vezi compatibila cu procesorul) si ram:Zeppelin 2GB DDR3 1600MHz Dual Channel e 50 de lei bucata (iei doua bucati) si cam asta e pc-ul, presupun ca sursa, carcasa, hard etc. ai... deci cam asta ar trebui sa fie destule sa joci jocurile cat de cat. bafta!

4 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Iti trebuie undeva la 1.000-1.200 de lei sa faci un sistem decent pentru jocuri.

| ßäußäü explică (pentru BLKZ):

Eu te intreb care sunt...

| Mosternag159423351 a răspuns:

100millioane,1million sau cat? Nu se intelege

| AndyKyo a răspuns:

Bun raspuns Sparta dar am ceva de adaugat.O placa GeForce 440 (e 3 mil daca nu iti recomand o Nvidia) procesor de quartre generation adica i3 (4 mil) 4 GB RAM si un terra pe hardisk-ul extern.Ti-am zis cam ce am eu dar eu mai am cate ceva ca sunt adevarat gamer.a si apropo sa ti-l faci la depozitul de calculatoare.Si nu stiu-ti iei tastacura fara fir.Ia-ti genius