| goejoy a întrebat:

Abuz ORANGE. Buna ziua, sper ca macar voi sa aveti o zi buna.
Dupa cum reiese din intrebari anterioare am dorit sa scap de Orange, ceea ce este imposibil, daca vorbesti frumos si civilizat intr-o tara ne-. Am facut o cerere de reziliere a contractului incepand cu data de 10.03. 2013 si se pare ca Orange inca este functional? Intrebarea mea este:
Daca merg la OPC cu cererea de reziliere pot sa rezolv ceva, sau ce este de facut? Chiar nu se poate rezilia un contract fara a implica justitia?

9 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Pai din moment ce ai depus cerere, ar insemna ca ea trebuie sa fie aprobata, sau ma rog..si cei de la Orange sa fie de acord cu rezilierea contractului. Din cate stiu, daca ai incheiat un abonament pe 2 ani si renunti la el inainte de expirarea termenului, ar trebui sa platesti oarece despagubiri sau daune interese. Nu cred ca o sa rezolvi nimic cu OPC-ul. Odata incheiat abonamentul, e foarte greu sa scapi de ei. Eu nu as mai folosi cartela respectiva si pur si simplu nu as mai plati factura.

| goejoy explică (pentru raluk27):

Nu sunt in perioada contractuala/abonamentul a expirat, de mult. daca nu folosesti cartela, nu-i intereseaza pe magarii de la portocala, poti sa tragi apa peste ea ca tot mananca banuti, iar daca nu platesti factura vor veni cu "amenintari" "Camatari" cum ca ma da la lei ca imi vor face l**a laughing lucruri de care nu am nevoie happy
Din pacate aste e o tara europeana, din pacate, pentru vestici.

| raluk27 a răspuns (pentru goejoy):

Pai tocmai. Din moment ce a expirat abonamentul si nu l-ai prelungit pentru inca doi ani, nu ai de ce sa platesti factura. Si nu cred ca au ce-ti face.

| Seby90 a răspuns:

Salut, atunci cand il inchizi trebuie sa semnezi o tona de hartogarii la ei, daca a fost si o mica greseala in ele, nu stiu. o virgula aiurea acesta nu se va rezilia, vor considera faptul ca tu nu ai facut nimic in privinta acelui contract si il vor prelungi. Viziteaza-i din nou pe bulangiiwinking.

PS: imi gasesc cuvintele mai greu azi. deh, e luni.

Răspuns utilizator avertizat
| mihnulet a răspuns:

Nu e asa. poti pur si simplu sa cumperi alta cartel si sa o rupi pe aia veche daca erte chiar necesar. si dupa eu arati la aia de la oringe

| goejoy explică (pentru mihnulet):

Scuza-ma, dar te rog din suflet sa nu mai intervii, decat dupa absolvirea ciclului gimnazial, macar. Te rog...