| kar1GaNNN a întrebat:

Allview p5 Life vs Samsung Galaxy Trend Plus! Care-i mai rezistent si m-ar tine mai mult timp, far sa se oboseasca touch-ul.

Răspuns Câştigător
| alexsipunct01 a răspuns:

Samsung Galaxi Trend Plus este mult mai bun decât Alwiew p5Life
Motive Touch-ul rezista mult mai usor de utilizat Alwiew îți dă Lag când îl închizi

| RaulGeorge798 a răspuns (pentru alexsipunct01):

Hai nu Zaulaughing BAI inteligentule du-te si culcate, cum auzi de ALLVIEW, vai gata gata chinezarii foarte proaste.Sa-ti spun ceva,CHINEZARII DA,dar merg si se comporta foarte bine, si touchul este ireprosabil, asta depinde de cum ai grija de el ca orice telefon. Apropo SAMSUNG in ce tara e facut, din cate stiu eu Koreea tot acelasi NEAM este laughing, doar ca oamenii aleg marca nu si performanta.La performanta ALLVIEW ESTE CU 2 CLASE peste SAMSUNG indiferent de ce zic ceilaltihappy. Stiu asta din proprie experienta, tind sa te anunt ca am avut Galasy S3 si acuma am un P6 LIFE care merge IREPROSABIL DE BINE, SI CHIAR CU 1 CLASA PESTE GALAXY S3.Hai papa ca esti copil...

| anonim66231 a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Fiecare cu impresiile lui, eu am avut de-aia stiu cum sunt amândouă ...asa ca șhttt laughing

18 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview P5 Life, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.pcgarage.ro/compara/979672,801703

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung, clar! Nici nu se pune problemă.

Este mai bun si ca, calitate, baterie, tot happy
Plus ca, samsungul scoate și poze bune

| anonim66231 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ...de camera, nu de marca, cam asta zici tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim66231):

Clar ca un Samsung Corby nu va scoate aceleași poze ca un Samsung Galaxy S4, spre exemplu.
Dar ne referim strict la aceste telefoane.
Adică, Samsung a fost dintotdeauna mai bun, pe lângă Allview, Huawei, Lg, aproape din toate punctele de vedere happy

| anonim66231 a răspuns (pentru anonim_4396):

A da, si... p5 life este mai mare decat celelalt

| anonim66231 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect...dar sa ști ca Allview a inceput sa prindă teren, vorba lui "solutionistul".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim66231):

Nu stiu care e mai mare sau cum, pentru ca nu m-am interesat de caracteristicile fiecăruia.
Dar eu vorbesc in general de firma happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim66231):

Mama a achizitionat de curând Allview p7, cred...
Si eu una nu sunt mulțumită deloc de el.
Pe lângă ca nu are semnal deloc, se raspunde singur, uneori pe difuzor, de fiecare data când o sun, ori îmi da ocupat singur, ori nu suna deloc, pozele se șterg singure, bateria tine maxim 7 ore....si chestii din astea, cu toate ca setările sunt in regula. Adică, eu cred ca e si din fabricație ceva, habar nu am.

| RaulGeorge798 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si Allview este o marca Destul de buna tinand cont k este din ROMANIA, are performante la telefoane foarte foarte bune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaulGeorge798):

Da, chiar am rămas uimita de lucrurile fabricate in Romania, prin lucruri ma refer la toate, nu doar la telefoane.

Probabil alte telefoane Allview sunt mai bune, dar acesta mi-a făcut o impresie cam proastahee hee

| anonim66231 a răspuns:

Nu este chiar asa, Samsung galaxy trend plus cred eu ca este mai prost de cand am vazut : un coleg de al meu are Samsung galaxy trend plus si din a3-a luna de cand s-i l-a cumpărat, se Apăsa singur pe partea dreapta a touch-ului,si de atunci il folosește f greu, si il întreține foarte bine, husa, folie, adica nu este sa zici ca si-a bătut joc de el..Si Allview p5 life am avut eu il am de 1 si jumătate l-am scăpat, pe jos, in zăpada ....si inca merge, si chiar f bine, daca vrei sa-ti cumperi un telefon mai rezistent dintre acestea doua iti recomand Allview +ca Samsung-ul are f mult lag...

| Solutionistul a răspuns:

Salut, eu as alege p5life.mi se pare mai rezistent si mai bun la pret. In plus, il ai la reducere la eMAG http://bit.ly/1y87rTu

| kar1GaNNN explică (pentru Solutionistul):

Nu stiu de ce nu am incredere in Allview-uri sad

| Solutionistul a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Crede-ma ca nu mai sunt ce au fost candva! Allview a inceput sa prinda teren!

| anonim66231 a răspuns (pentru Solutionistul):

Sa ști... happy

| RaulGeorge798 a răspuns:

Pai daca zici ca mama si-a luat telefonul "X" si apoi spui "Cred" asigurate k esti sigura la ce spui, o fi vorba de Allview P7 Seon.Eu n-am avut probleme cu stergerea automata a aplicatiilor.Dar oricu. Sunt foarte multumit de Allview