| Bella08122016 a întrebat:

Am lăsat un iphone 7 cateva minute la soare si nu am mai putut sa-l pornesc, nu se mai aprinde ecranul.
Stie cineva din ce cauza?
Nu e prima dată când sta la soare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-l un pic, undeva într-o camera, ferit de soare și caldura și vezi dacă funcționează după 10-15 minute. Ori e posibil să se fi închis ca un mecanism de apărare să nu bubuie bateria, adică să se topească, ori fix asta s-a întâmplat și nu mai ai ce să-i faci

| Bella08122016 explică (pentru anonim_4396):

L am lasat si n camera si in frigider si aparu o dată sa se deschida aparu stemă aceea de la Apple si dupa nu se mai aprinse deloc
Poate fi de vina bateria?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella08122016):

Păi dacă expui la soare telefonul, prima piesa afectată va fi bateria. Nu trebuia să-l bagi în frigider că are un șoc funcționarea telefonului la schimbarea brusca de temperatura, trebuia doar să-l lași să se răcească într-o camera fără lumina și caldura. Încearcă acum să-l bagi la încărcat fără să mai apeși pe el sau ceva, timp de jumătate de ora, oricum nu cred că l-ai stricat așa repede, sigur se va aprinde la un moment dat, dar evita să-l mai supui la schimbări bruște de temperatura, faci risipa de bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tot nu se deschide, încearcă să-l bagi la încărcat și să-l lași ceva timp și să vezi cum reacționează.