| centor a întrebat:

Am o problema la conectarea wireless pe telefon. Pana acum mergeam pe pachetele de date dar am vazut ca costa, si din moment ce am wireless, as vrea sa ma conectez free la el. Problema este ca atunci cand dau wifi activare, se activeaza, se conecteaza la wireless-ul meu dar cand intru pe net...ioc! Mentionez ca am Samsung gio s5660

8 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Trebuie sa setezi la conexiuni numai prin wifi sa scoti Orange-ul

| centor explică (pentru soul2soull):

Care oare sa fie problema?

| soul2soull a răspuns (pentru centor):

Settings > Wireless and networks > Mobile networks > Use only 2G networks

ca sa nu mai folosesca netu mobil (3g-ul)

| centor explică (pentru soul2soull):

Am setat conexiunea pe 2g. din pacate, acelasi raspuns. nu merge. imi arata semnal, e conectat la wirelss-ul meu, dar spune in continuare web page not aviable.

| centor explică (pentru soul2soull):

Din pacat acelasi raspuns. nu merge nici cu 2g. web page is not available. este conectat, are semnal,...

| centor explică (pentru soul2soull):

Mai stii vreo solutie sau intreb pe altcineva?

| soul2soull a răspuns (pentru centor):

Vezi sa nu fie bifta optiunea Wi-Fi hotspot daca ESTE dezactiveaza-o alta solutie ar fi salvarea chestiilor care le ai in memoria telefonului si o resetare generala. daca nici asa nu merge urmareste pas cu pas manualul de utilizare sau du-l de unde l-ai luat sa vezi la reteaua lor se contecteaza?

| centor explică:

Am cosmote