| Alex4322 a întrebat:

Am Samsung A13, și merge foarte in agatare, se blochează, se restarteaza. Ce sa fac!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dezinstaleaza tot, reseteaza-l si nu mai instala alte aplicatii pe el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Reset to factory prima data.
daca e in garantie si asa a mers de nou il trimiti la reparat

| Hyperion7 a răspuns:

Sa accepți sau să-l schimbiwinking
Oricum nu se vrea a fi racheta, deci pretențiile ar trebui sa fie 0.

| ReddY25 a răspuns:

Cumpără altul mai performant

| StimabiluI a răspuns:

Ai instalată ultima versiune de Android?

| Hyperion7 a răspuns (pentru StimabiluI):

La Samsung, fiind o interfață greoaie și puternic modificata, e cam imposibil ca un update care aduce și mai multe chestii sa îl îmbunătățească, motivul e simplu, îl îngreunează și mai tare și cum A13 nu se vrea a fi un telefon nici măcar mid-range, un update nu prea îl ajută, ci mai degrabă îl dă și mai tare peste cap.

| StimabiluI a răspuns (pentru Hyperion7):

Uneori la update-uri mai sunt corectate niște bug-ri ce nu au fost remediate anterior.

| Hyperion7 a răspuns (pentru StimabiluI):

Da,așa e
La un telefon care are suficiente resurse se va simți, dar la un astfel de telefon, slabe șanse, spre 0 sa se simtă
Plus că na, cum face și Samsung vânzare? Nu trebuie să facă cumva ca oamenii să își ia ceva mai bun daca chiar vor calitate? Deci tind sa cred că e și o schemă de marketing.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Poate merge dus la reparat, nu stiu, daca nu, altul. Si eu am Samsung, dar A20E si mi se intampla la fel, mi se reporneste din senin, am probleme cu spatiul in ciuda faptului ca am si card, tot nu merge si am un lag si mi se blocheaza incredibil pe jocuri.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Btw,ca o mențiune, faptul că i-ai pus card, îl poate îngreuna și mai tare pentru că dacă are o viteza de citire slabă, cardul e cam inutil(in afara faptului că e de folos să depozitezi chestii pe el)
Dar până la urmă A20e e un telefon vechi de 4 ani de zile, eu in locul tau ziceam mersi că încă mai merge straight face