| AnnaLuisa a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J5 2016.Azi mi-a aparut o problema: se inchide si redeschide singur.Am tot citit pe net, l-am resetat si tot asa. E bateria de vina sau ce? Si daac e bateria, aveti un site sau ceva un magazin unde pot cumpara o baterie? Eu am cautat pe net si nu gasesc nicaieri. Funda.Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atunci ar trebui dus la resoftat. Daca este in garantie cu ata mai bine.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica versiunea sistemului de operare si fa un update.
Verifica ultimile aplicatii instalate sa nu fie conflicte. Recomand sa reinstalezi ultimile aplicatii descarcate pe telefon sau pur si simplu sa le elimini una cate una si sa observi cum se comporta dispozitivul.
L-ai resetat prin inchidere sau ia-i dat Factory reset (unii confunda una cu alta)?
Eu cred ca softul este de vina. Daca ar fi bateria se inchidea de mult si nu-l mai puteai porni.

| AnnaLuisa explică (pentru Salontanul):

M-am uitat si la ultimele versiuni de de sistem nu sunt s-a updatat.De aplicatii nu am instalat.L-am inchis si dupa cu tasta de volum inchidere si home l-am resetat.

| Salontanul a răspuns (pentru AnnaLuisa):

Atunci ar trebui dus la resoftat. Daca este in garantie cu ata mai bine.

Bula
| Bula a răspuns:

Posibil sa fie din baterie, dar si din incarcator (daca nu incarca suficient).
Indicatia incarcarii se vede pe ecran, mai ales daca telefonul este oprit.

| AnnaLuisa explică (pentru Bula):

L-am inchis si il incarca.nu cred ca e de la incarcator.el se inchidea si redeschidea cand nu era la incarcat.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Daca este in garantie, du-l la service.
Acolo iti va zice despre ce este vorba.
O zi buna happy

| AnnaLuisa explică (pentru caramela):

Da este in garantie, doar ca termenul de reparatie este 15 zile si mi se pare mult.As fi vrut sa iau o alta baterie dar nu gasesc pe nicaieri

| caramela a răspuns (pentru AnnaLuisa):

Adreseaza-te unui service sa vezi ce are de zis fara sa umble in el.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Du-l la service daca ai factura si garantie, nu mai incerca sa-l repari singur. Bafta!winking

| AnnaLuisa explică:

Oricum,o sa-l trimit la Bucuresti deoarece este in garantie. Multumesc oricum de ajutor big grin