| Girly97 a întrebat:

Daca data de emitere a facturii este 27 a lunii in luna aprilie se va emite factura pe 27 aprilie cand este Pastele sau mai tarziu?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sau mai devreme, depinde de cine o emite, de decizia firmei respective.
Dacă se emite cu un soft automat, atunci va avea exact data de 27.04. 2019.

Bula
| Bula a răspuns:

Factura se emite cu data la care este setat calculatorul... big grin

| Yuoia a răspuns:

Unele firme o emit mai devreme, altele mai tarziu. La ce te referi exact?

| Girly97 explică (pentru Yuoia):

Ma refer la Vodafone. Mi se emitea factura pe 20 si am decis sa se emita pe 27.

| Yuoia a răspuns (pentru Girly97):

Poti alege tu cand sa se emita factura? Nu se emit toate odata?
La ei, s-ar putea emite cu o zi doua inainte cand data cade in zi nelucratoare.

Răspuns utilizator avertizat