| ionut332 a întrebat:

Daca pot prinde internet pe telefon, cum fac sa pot folosi internetu de pe calculator pe telefon?

Răspuns Câştigător
| FantaZEW a răspuns:

Prin wireless sau plin cablu usb ^^

10 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Prin wireless sau prin cablu de date, depinde de ce telefon ai si de calculator bineinteles.

| ionut332 explică (pentru andreutz):

Se poate daca am upc ca mia dat un fel de ruter

| andreutz a răspuns (pentru ionut332):

Nu are legatura router-ul de la upc cu ce ai tu nevoie. ce telefon ai?

| ionut332 explică (pentru andreutz):

Eu am Nokia c5-03,si prinde internet dar imi cere o parola

| ionut332 explică (pentru andreutz):

Nokia c5-03

| andreutz a răspuns (pentru ionut332):

Pai tu nu emiti wireless de la pc (banuiesc ca nu ai router wireless) asa ca probabil prinzi internetul de la un vecin, care insa este codat. Ca sa iti poti folosi internetul tau, iti trebuie un router wireless, si apoi dai share la conexiunea de internet. Si gata, intri si d pe telefon! apropo, ai pc sau laptop?

| ionut332 explică (pentru andreutz):

LP

| andreutz a răspuns (pentru ionut332):

Atunci e foarte simplu. Poti sa dai share la conexiunea ta de internet prin placa wireless (banuiesc ca ai wireless pe laptop, in cazul in care nu este un model foarte vechi cumva).

| CiprianFreeLife a răspuns:

Internetul de pe pc il poti folosi doar daca ai Router Wireless la pc, si telefonul are Wi-fi. (funda )

| ionut332 explică (pentru CiprianFreeLife):

Am un fel de wireless pe telefon dar cand ma pag pe aia de internet ex.mario music. si cand ma bag pe el imi cere o parola