| PŞtefaniaP a întrebat:

am o intrebare.

Am vazut la TV o reclama cu Orange cu un telefon Samsung sau Iphone nu stiu exact ce era. pentru ca nu m-am uitat foarte atent.!

Pretul acestuia era un euro:3

Puteti sa imi spuneti. daca e posibil sa coste atat un Samsung sau Iphone? Sau e alt gen de telefon?

Si cat valoreaza un euro in lei?

Dau funda. celui care ma ajuta. sa-l gasesc!winking

Răspuns Câştigător
| eu123456789 a răspuns:

Un euro e 4.50 lei. Un coleg de clasa si-a luat iphone 4 cu 3.500 lei.

Sper ca te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| PŞtefaniaP explică:

Multumesc. pentru raspunsuri. si stiam ca e pe abonament! happy

| AndyAndrey35 a răspuns:

1 EURO = 4. 4251 RON
+0. 0098 RON azi http://www.cursbnr.ro/ (pe site-ul acesta gasesti cursul valutar care se schimba in fiecare zi) iar un iphone sau Samsung poate costa atat, este adevarat dar trebuei sa platesti un abonament lunar. Acel abonament este unul mai scump deoare ce cu cat pretul de inceput al telefonului este mai redus cu atat este si abonamentul mai ridicat. Te duci acolo cu o persoana majora, si daca iti permite bani (ca abomanetele sunt scumpe ) sa iti faci un abonament la o perioada de luni/ani.

| PŞtefaniaP explică (pentru AndyAndrey35):

Multumesc... pacat ca am dat funda. altcuiva tu o meritai puppy dog eyes

| AndyAndrey35 a răspuns (pentru AndyAndrey35):

Scuze dar inainte sa il scriu nu era nici o postare sad

| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

1 euro e doar daca il faci pe abonament tongue

| silviutzu17 a răspuns:

DA poate costa atat la un abonament special pentru Iphone sau un abonament mare.

| tznkurgn a răspuns:

Un euro in lei este 4, 42 lei iar telefoanele costa un euro pentru ca sunt la abonament daca platesti abonamentul telefonul e un euro.
astept funda!

| PŞtefaniaP explică (pentru tznkurgn):

Sper. sa nu te superi ca am funda altcuiva. dar el a raspuns primul puppy dog eyes

| CoCoundervibe26 a răspuns:

Cred ca e prin abonament.

| maddymady a răspuns:

In primul rand un euro valoreaza 4, 40 lei
in al doilea rand se poate ca un telefon bun sa valoreze atat de putin insa la un abonament foarte mare de cel putin 32 de euro pe luna ceea ce ar insemna foarte mult si nu se merita