| anonim_4396 a întrebat:

La Orange prepay este promotia de da 100GB de internet bonus. Campanie valabila pana in 31/08.
Iar intrebarea mea este Daca iau un numar nou nout de telefon Orange Pot activa oferta respectiva?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ai încercat pe numărul actual și nu merge activată?
Pe site-ul lor ce scrie?

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Merge, dar este valabil doar o data, si deja l-am utilizat. Ma gandeam sa iau un numar nou si sa activez din nou optiunea pe numarul nr2.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In contul My Orange ai bonus 100 GB la optiunile de minimum 5 € credit.
In plus, daca reincarci cu minimum 5 euro credit sau optiune din contul My Orange ai 10% credit inapoi.
Daca activezi sau reincarci cu o opțiune de minimum 5 euro credit la *100#, in magazinele sau la partenerii Orange sau prin orice alta metoda, vei primi 50 GB bonus.
Mai multe detalii, gasesti aici: https://www.orange.ro/prepay/

O zi buna,
Orange Helper

| anonim_4396 explică (pentru OrangeHelper):

Salut, Eu ma refeream la asta: 100 GB net bonus - la un click distanta
https://www.orange.ro/myaccount/reshape/faci-ce-faci-si-tot-castigi
100 GB net bonus - la un click distanta
Campania se desfasoara in perioada 10 iunie - 31 august 2020, bonusul poate fi activat pe numerele de voce active, apartinand utilizatorilor de cartela PrePay sau abonatilor persoane fizice, si se poate activa o singura data la 30 zile. -> Eu il am deja activat.
Si ma gandeam daca Imi iau o cartela noua cu numar nou de telefon si sa-l activezi si pe cartela respectiva : Desi promotia expira in 31/08 Datele sunt valabile 1 luna de la activare deci ar veni exemplu pana in 29/09. Deci pe cartela noua o sa am 100de gb bonus primit din optiunea(normala) de 5 euro, + inca 100 de GB din promotia asta care expira in 31/08
Deci se poate activa asa pe o cartela nou nouta?
O sa pastrez si cartela veche, cea noua o sa-l folosesc numai pana epuizez datele.
Luna asta am nevoie de mult internet.

| OrangeHelper a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, bonusul este valabil si pentru SIM-urile noi. Cei 100 GB bonus sunt disponibili 30 zile pentru clientii care se autentifica in My Orange si activeaza o optiune de minimum 5 euro credit. Se acorda exclusiv clientilor care se autentifica in contul online (userul a fost logat in momentul achizitiei) si isi activeaza o optiune de minimum 5 euro credit din portofoliul curent.