| Anonim4466311 a întrebat:

Mi-am scapat telefonul in apa(iphone SE) si l-am scos foarte repede afara(telefonul functiona dar cand l-am scos doar am oprit ecranul) la inceput nu avea probleme in afara ca cica avea casti in dar acum nu mi se mai incarca. Ce pot sa fac

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l într-un vas plin cu orez și uită de el 12-20 de ore. Orezul absoarbe umiditatea și e posibil să funcționeze normal după.

| LiliD a răspuns:

Faza cu orezul, trebuia aplicata imediat dupa ce l-ai scos din apa. Depinde si cat timp a trecut de atunci pana l-ai bagat la incarcat. Este posibilitatea sa fie stricat deja. Poti da o fuga la un service sa se uite la el