| Uitdetine5 a întrebat:

Salut,am patit o asa problema, telefonul meu de pe s-a alunecat de pe banca de la scoala si la ecran in partea de jos a aparut un fel de figura alba si dupa aceea a aparut o linie verticala intretaiata verde, peste o zi in locul toate crapaturilor a aparut niste linii si figuri negru si din cauza aceasta nu vad nimic la telefon.
pot sa schimb ecranul ori nu?
daca ecranul se schimba pot sa gasesc unul originar ori nu?
P.S telefonul meu este de la Samsung Galaxy J5 din 2017

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Https://www.shopmania.ro/q-display-samsung-j5-2017
din pacate trebuie sa cauti/te duci la un service GSM, si sa platesti si manopera, NU poti sa il pui tu (iti trebuie scule speciale, how to-ul de demontat/remontat, etc.)

| Uitdetine5 explică (pentru ziftode):

Dar in orce caz ecranul se poate schimba ori nu?

| ziftode a răspuns (pentru Uitdetine5):

Nu am auzit de un telefon la care sa nu poata fi schimbat ecranul
tu ai auzit?
iar daca acolo sunt preturi la ecrane... tu ce crezi?

poate sunt putin cinic, pentru cineva care are o problema, dar e cam evident raspunsul, nu crezi?

| Uitdetine5 explică (pentru ziftode):

Pur simplu am auzit ca cum este la mine cauza nu se poate de schimbat ecranul

| ziftode a răspuns (pentru Uitdetine5):

Nu se poate sau nu "trebuie" nu inseamna acelasi lucru, problema poate fi intr-adevar din altceva in afara de ecran, cum ar fi deconnectarea unor mufe, connectori rupti, chiar circuit rupt, moment in care schimbi ecranul degeaba, chiar daca nu ai imagine si pare a fi din ecran

asa ca du-te la un service GSM pentru un diagnostic, eu doar am idei, nu sunt specialist in asta