| GeoOk a întrebat:

Salut, TPU. Am un Allview P5 life si nu se mai aprinde loc, l-am lasat la incarcat cateva ore, degeaba. Am incercat combinatiile cu butoane ca sa pot sa intru in bios-ul lui sa-l resetez, dar degeaba. Aveti idee ce poate sa fie?

4 răspunsuri:
| 33lasuta a răspuns:

Am si eu acelasi telefon incearca sa ti apasat pe butonul de power si volum+ deodata si daca merge apesi pe factory reset daca nu merge si apesi pe butonul power dar vibreaza si nu se aprinde inseamna ca nu e incarcat dar poate din cauza ca ti stricat incarcatoru nu te speria ca si mie mi so stricat merge si cu incarcator de samsungdar daca nu merge nici incarcator de Samsung atunci ti stricata mufa daca ai garantie poti sa te duci la firma. Apropo daca e versiunea 4.4.2 nu o sa mearga multe jocuri dar daca ai versiunea 5.0 lolipop atunci o sa iti mearga jocuri. Sper ca te-am ajutat. Oferi funda?

| Marcipánfelhő a răspuns:

Asa am patit si eu cu tableta. Lasal sa se incarce 30-60 min fara sa te uiti la el daca da viata. Daca nu "raspunde" in 30-60 min.atunci du-te cu el la reparat

| Marcipánfelhő a răspuns:

Cauza ar fi ca ai avut prea multa memorie!

| Zaygon a răspuns (pentru Marcipánfelhő):

Raspunsul tau nu are sens.