| FzKr a întrebat:

A avut cineva aparat dentar iar la inceput a avut fixat un aparat doar pe 2 masele in spate. Mie astazi mi-a pus acel aparat pe maselel din spate si cu niste sarmulite pe cerul gurii si nu prea pot sa mananc. As avea nevoie de niste ideei pentru a putea manca mai bine big grin

2 răspunsuri:
| Mădăăăăăăăăăăăăăăă a răspuns:

Primele cateva zile, nu vei putea manca nimic. Insa stai calma, si nu te agita. Poti manca ciorbita, banana. ceva moale care sa nu rontai in masele.Corn cu ciocolata, bisciti moi.

Bafta kiss

| Keepcalmandloveme a răspuns:

Hello:*.Si eu am aparat dentar iti zic primele 2-3 zile sunt mai grele dupa te obisnuiestioh go on.Eu am mancat supa,banana, pireu, orez.
Succes.(: