| ZambetulNebuniei a întrebat:

Ajutor!
Ma simt "daramat", "la pamant" cu moralu.
Increderea in sine mi-a ajuns pe minus.
Am nevoie de ajutor, sa imi revin.
Ma simt distrus, ma simt...ma simt oribilcrying((((
Va rog sa ma ajutati!
Nu vreau sa ajung o epava, nu din nou! crying(

Mentionez ca sunt baiat si am 17 ani.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iaca na... acum bun trebuie sa fi la ceva important e sa te bazezi pe o meserie de viitor si sa o scoti la capat cu orice pret, nu conteaza studiile sau gura prostiilor ci bunavointa de a face ce iti place tie sa realizezi in viata pentru a putea trai bine, prieteni nu exista lumea e perversa. Mama si tata daca sant intelegatori cu tine e bine daca nu ia-ti un caine si iesi cu el afara ca el iti va fi cel mai bun aliat.

| ZambetulNebuniei explică (pentru mgtow):

Multumesc!
Ideea, e ca eu ma simt "la pamant" din punct de vedere sentimental...broken heart

| mgtow a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Fetele nu mai sant ce a fost odata, eu am trecut prin multe esecuri niciodata nu am fost fericit ani la rand asa cum alte persoane au avut acel noroc, nu vezi ca moda de acum e sa se culce cu o groaza apoi peste 20 de ani vor barbat stabil ele cine sant sa aiba aceste pretentii? Nimeni poti alege 2 optiuni ori te culci la ocazie cu fiecare cand vrei ori ramai singur stiind ca nu iti risti viata sa prinzi vreo boala precum sifilis sau HIV fara sex, eu aproape am visul implinit sa ajung tirist numai ca e problema asta cu munca ca e greu de gasit si ma tot bazez ca o sa ajung acolo si atunci chiar le dau cu portofelu in nas la panarame, poti fi fericit facand munca dorita, banul iti aporta alte bunuri materiale un ajutor la parinti fericirea ca le rasplatesti bunatatea lor ca te-au crescut bine, etc.

| AnonimulxD112 a răspuns:

Sa inteleg ca esti distrus ca increderea ta a fost un esec sad Eu ma calmez astfel:Iau o foaie de hartie si scriu toate sentimentele mele si toata suferinta puppy dog eyes Sii dupa ce m-am descarcat pe ea o ard sau o arunc puppy dog eyes Te vei simtii mult mai binepuppy dog eyes
Sau fa ce iti place cel mai mult asculta muzica si deseneaza sau fa nieste activitatii care sa nu te mai faca sa vi trist puppy dog eyes

| ZambetulNebuniei explică (pentru AnonimulxD112):

Nu increderea intr-o alta persoana a fost un esec.
Increderea in propria mea persoana e pe minus (nu am incredere in mine ca pot face ceva sau ca sunt bun de ceva).
Multumesc mult!