| DegeteRapide a întrebat:

Am doi colegi in clasa care nu ma lasa in pace si nu stiu ce sa fac?! Am incercat sa ii ignor dar tot nu ma lasa! Aveti vreo idee ce as putea face?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Pune-le la respect cu vorbe, pentru ca daca taci si inghiti, ei tot mai mult se vor lua de tine.

| DegeteRapide explică (pentru evenso):

Poti fii te rog mai explicita?

| evenso a răspuns (pentru DegeteRapide):

Incerc sa fiu mai explicita.
Reactia ta va depinde de situatie, daca careva isi bate joc de tine, fa si tu la fel - dai cu aceeasi moneda, iar daca de exemplu te sacaie atunci "pune-i oglinda in fata lui / ei " comenteaza si tu defectele lui pentru ca nimeni nu-i perfect.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Probabil iti vede slabiciunea, vorbeste cu diriginta/parinti. Daca te vede ca nu iei initiativa, vor face si mai rau!

| iuli29 a răspuns:

Nu prea esti explicit/a. dar totusi pentru intrebarea care ai pus-o un raspuns bun ar fi : "vorbeste cu dirigintele tau sa ia masuri"