| anonim_4396 a întrebat:

Am fost intr-o excursie cu clasa la o cabana si intr-o noapte, cand incercam sa adorm, un prieten de-al meu, care mă place, m-a sărutat scurt pe buze(fara limba), dar eu nu i-am răspuns. A trecut ceva timp de atunci si cam de o săptămâna s-a apropiat de mine din nou: mă lua de mână, mă îmbrățișa si chiar mă săruta pe obraz. Azi, in scara blocului a incercat să mă sarute, de data asta fiind față în față, treaza, la lumina si cu ochii deschisi, contrar modului in care eram in acea seară. Si de data asta m-am ferit iar el a râs ușor, prefacandu-se ranit mai tarziu ca nu l-am îmbrățișat, fără să zică ceva de sărut.

Eu nu stiu ce sa zic, i-as fi raspuns poate in acea seara daca as fi stiut ce face, dar chiar m-a surprins! Voi ce părere aveți?

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

E clar ca lumina zilei care sunt intentiile lui si ca te place mult. Depinde de tine daca simti si tu ceva. Daca nu e cazul de asa ceva opreste l ferm si nu i da nici un fel de sperante.

| munteanuionvictor a răspuns:

Ai răbdare, cu timpul se rezolvă.