| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca am spart o oglinda (bine nu chiar o oglinda nu era facuta din materialul din care se fac oglinzile de obicei)? n-am stiut ca este acolo si am calcat-o cu piciorul din greseala voi avea ghinion?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt doar superstitii. Si eu am spart o oglinda si recunosc, am avut si momente rele in viata [ca oricine de altfel] dar bineinteles am avut si momente bune. Viata are parti rele si bune, care nu sunt date de spartul oglinizilor. Asa ca stai calma, nu e nimic grav, decat daca esti o persoana superstitioasa.

1 răspuns:
| gabryel a răspuns:

S-a spart oglinda cand te-ai uitat in ea?! nici nu ma mir, la ce fata ai...esti buna de sperietoare la mamaie in porumb...