| anonim_4396 a întrebat:

Care-i viata in Anglia? Prietenul meu pleaca luna viitoare si a zis ca daca se stabileste acolo si e oarecum sigur ca ramane, ma va chema si pe mine. Eu am 19 ani, am inceput o facultate aici dar am renuntat pentru ca nu mi se potrivea, nu-mi placea si voiam initial sa incep alta la toamna.In schimb,mi-as dori sa pot pleca o vreme in strainatate, sa strang un banut si sa fac un curs acreditat, cel mai probabil de makeup - imi place mult.In tara nu ne permitem nimic(nici eu si familia mea, nici prietenul meu). Ba chiar situatia financiara a familiei mele ma obliga sa ma angajez..insa daca ma angajez in tara, muncesc pe un salariu de nimic. Oricum, vreau sa incerc sa incep o cariera in muzica(eu sunt solista) pentru ca asta-mi place cel mai mult. Si pe langa sa mai fac alte chestii care sa-mi aduca venit. happyCe parere aveti?

1 răspuns:
| gregoire a răspuns:

Bună Inima cuiva! În Anglia nivelul de trai e mai bun ca la noi, dar depinde ce o să facă acolo. Mama mea a fost plecată 6 luni la muncă acolo și întradevăr se câștigă mult mai mult decât aici în țară. E tristă situația asta în care oamenii sunt practic obligați de împrejurări să plece din țară... părinții mei sunt în aceeași situație. Ei pleacă în mai tot în Anglia unde speră la fel că vor face niște bani. În legătură cu facultatea...e bine să o faci acum deoarece dacă faci o pauză sunt șanse foarte mari să nu te mai apuci. În concluzie da, e ok în Anglia per total, dar acum depinde foarte mult de domeniul în care pleacă prietenul tău. Baftă!