| adaanda a întrebat:

Buna e URGENT! Mi-am bagat pirce in buric acum o saptamana, toate bune si frumoase nu mi s-a infectat.dar acum 2 zile am observat ca pe langa cercel (NU IN GAURA)mi-au aparut niste bubite dureroase ca niste afte (cele albe care iti apar in gura).Ce credeti ca poate fi? Multumesc celor care ma ajuta cu un sfatsad

4 răspunsuri:
| adrianadi97 a răspuns:

N-ai nimic, e doar o iritatie cauzata de pirce, fac pariu ca nu ai dat cu nici o solutie pentru a pastra zona gaurita dezinfectata, o sa treaca in timp, pune niste spirt pe o bucatica de vata si dati in zona imflamata chiar daca ustura.

| adrianadi97 a răspuns (pentru adrianadi97):

Dati*

| adrianadi97 a răspuns (pentru adrianadi97):

TPU m-a corectat la ``dati``...

| adaanda explică (pentru adrianadi97):

Ba sigur ca mi l-am dezinfectat cu niste creme antibiotice recomandate de dermatolog(chiar el mi-a bgt pirceul in conditii de igiena maxima) dar ma duc maine la el sa vad care-i treaba.happy