| andreea555 a întrebat:

m-am despartit de prietenul meu din cauza ca eram prea copilaroasa. As vrea sa imi spuneti cum as putea sa ma maturizez( am 17 ani)...

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Buna!"Asculta-ti fiinta. Ea iti da in permanenta indicii cu un glas firav. Nu striga la tine, asta e drept, insa daca stai si asculti putin, in liniste, ai sa incepi sa-ti dai seama cum esti. Fii persoana care esti. Nu inceraca niciodata sa fii altul, si vei deveni matur.Maturitatea inseamna asumarea responsabilitatii de a fi tu insuti, indiferent de pret.succes.fundita?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

A fi copilaroasa este una dintre cele mai frumoase calitati pe care le poate avea o femeie, e absurd sa renunti la ea! Nemtii spun ca cele mai frumoase femei sunt cele bune la politica, matematica si copilaroase! De maturizat, o vei face mai tarziu, sau poate niciodata. E bine sa ramai pana la batranete cu aceasta calitate, dar sa fii totodata si matura.

| Mik3 a răspuns:

Lasa-mi un mesaj la privat cu id tau si vb daca vrei happy

| nodeerskulls a răspuns:

Doamne, ce intrebare absurda. Nu inteleg de ce vrei sa te schimbi pentru un ciumpalac. Din momentul in care lui nu ii place de tine asa cum esti, el pierde. Stai linistita, ca se gasesc altii sa te placa, oricum baietilor le plac mai mult fetele copilaroase.

Asta, plus ca ce a spus dany a spus-o bine. Sa fii matur inseamna sa te accepti cum esti, nu sa fii serios sau mai stiu eu ce.

| chupachups1234 a răspuns:

De ce sa te maturizezi adica daca asa esti tu nu poti sa te maturizezi obligat. Cui ii place de tine asa cum esti, bine, cui nu sa fie sanatos.

| nightgabriela a răspuns:

Nu trebuie sa te maturizezi pentru nimeni, viata oricum o sa te maturizeze, este o calitate foarte frumoasa, de ce sa renunti la ea, in plus poti fi copilaroasa si matura in acelasi timp, doar ca trebuie sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze pentru tot ceea ce esti! Mie @gigiro mi-a placut tare mult ce ti-a scris!happy