| flavius19992 a întrebat:

Buna seara .....de vreo 3 luni de zile ma chinui sa cuceresc o fata dar se lasa foarte foarte greu am facut tot ce este posibil dar niciodata nu am reusit....imi dati un sfat va rog?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand fata respectiva stie ca o placi? Eu zic ca in asfel de situatii, cel mai bine este sa spui totul verde-n fata.Nu am nicio problema cu acesti baieti care prefera sa tina o chestie doar pentru ei,insa ar trebuie sa ii spui fetei de care iti place. Poate ei nu ii place modul in care tu incerci sa o cuceresti, poate asteapta sa auda de la tine cuvinte de genul"te plac" sau" te iubesc". Asta este sfatul meu, fii sigur ca dupa ce ii vei marturisi ce simti pentru ea, iti vei da seama ce fel de sentimente are ea pentru tine, daca sentimentul este reciproc sau nu.Sincer vorbind, daca fata respectiva ar fi simtit ceva pentru tine, in 3 luni ar fi trebuit sa se comporte mai frumoswinking, sa iti raspunda cat de cat la sentimente.Eu le inteleg pe fetele astea care se lasa greu cucerite insa ea, deja a exagerat.De obicei, voi, baietii, faceti alegerile gresite.Va place de o fata care nu va impartaseste sentimentele si ati fi in stare sa faceti orice pentru ea chiar daca nu va merita si, de fapt, alta este fata care va place.Voi nici macar nu va dati seama dar ea sufera cand vede cum baiatul pe care il place o prefera pe amica eihappy. Daca dupa ce ii vei spune ca iti place de ea, fata respectiva iti va spune ca ea nu are astfel de sentimente pentru tine, eu zic sa cauti mai departe si sa nu ramai la ea.Astfel,ii vei lasa o impresie nu foarte buna, va crede ca esti genul de baiat care ii mananca din palma unei fete iar eu zic ca nu este cazul sa decazi atat de multhappy.Bye!

6 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Am si eu o intrebare:
Fata stie ca o placi? Daca stie ca tu o placi, dar ea nu te place nu cred ca mai poti face ceva.Dar daca inca nu stiue spune-i!
Sper ca te-am ajutat!

| elenutza0001 a răspuns:

Buna,pai uite daca fata te place pana la urama iti va cede dar sa nu renunti niciodata.Si sa stii ca unele fete se lasa foarte greu le place sa fie curtatecomplimentate.Dar am o intrebare ea ce zodie este, te voi ajuta mai mult daca imi spui.

| flavius19992 explică (pentru elenutza0001):

Este zodia varsator

| elenutza0001 a răspuns:

Pai ia este:Inconstanta si confuzia sunt doua caracteristici care descriu suficient de bine femeia Varsator, iar aceste atribute se rasfrang si asupra vietii ei sentimentale. Desi este o persoana loiala, poate fi in acelasi timp si detasata, din cauza pretului mic pe care il pune pe emotii.Dar ea se va indragosti de un barbat care va fi corect si onest, nu numai cu cei din jur, dar si cu sine insusi. Ea nu isi va impune parerile sau gandirea cu forta. Partenerul ei de viata are libertatea de a-si stabili propriile reguli, insa trebuie sa se asigure ca va trai dupa ele.Deci pana la urma fi sincer cu ea. Sper sa te ajute.

| DaRK_8670 a răspuns:

In primul rind invit-o undeva sa luati cina sau prinzul... Dupa ce terminati spune-i adevarul ca o iubesti nu fi timid. Ea va aprecia asta. Bafta!

| elenamirelelila a răspuns:

Spune-i adevarul