| Oannaaaaa1D a întrebat:

Acum cateva luni, cam prin iarna aveam o "prietena buna", cel putin asa credeam eu, cu care atunci cand ma certam nu ma puteam opri din plans. Intr-o zi nu am mai rezistat asa ca am zis ca nu o sa mai vorbesc cu ea. Asa am si facut si o vreme am fost foarte bine. Dar acum, daca ma cert cu vreo prietena ma simt foarte rau si imi vine sa plang si sunt foarte suparata. Va rog frumos, spuneti-mi cum as putea sa nu ma mai simt vinovata si sa nu mai plang din orice. Va rog foarte frumos ajutati-mam nu mai pot sa sufar pentru oricine. Multumesc anticipat si dau funda. :*

Răspuns Câştigător
| Ralu20 a răspuns:

Buna, Oana! Nu esti singura care are probleme de genul acesta. O fata A. din grupul nostru este foarte afectata atunci cand se cearta cu "cea mai buna prietena" a ei [E.] cu toatate ca E. nici nu cred ca e interesata de suferinta prietenei ei.Cateodata simt ca o floseste...A. este in stare de orice pentru E. chiar ia asupra ei greselile pe care le face E. ceea ce nu mi se pare corect. A. plange la fel ca tine, dar sfatul pe care ar trebui sa i-l dau ei ti-l dau tie: nu te mai necaji pentru ca prietenele tale nu merita nici o lacrima de a ta.Tu nu ar trebui sa plangi pentru micile certuri pe care le aveti.NU ARE ROST! Pentru ca oricum va impacati -mai devreme sau mai tarziu- si daca chiar nu va impacati inseamna ca prietenele tale nu ti-au fost niciodata prietene adevarate!
P.S.:Nu ai de ce sa te simti vinovata pentru ca tu esti o fata sensibila care nu doreste sa se certe. Daca tu ai isca o cearta sau cineva ti-ar cere scuze si tu nu ai accepta poate atunci ai avea motive sa te simti vinovata, dar din ce ai scris mi-am dat seama ca nu esti cu nimic vinovata asa ca nu te mai considera asa si nu mai pune tot la suflet!
Bafta!:*

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy.Imi pare rau pentru tine.Din cate am citit mi-am dat seama ca esti o persoana sensibila care pui la suflet orice de aceea te simti si asa trista si plangisad. Incearca sa te schimbi, sa numai totul la suflet, fi putin mai indiferenta, ca sa zic asa si ai sa vezi ca totul sa se va schimba si vei fi mai bine.
Bafta si ai grija de tine:*

| Oannaaaaa1D explică (pentru mihaelaa18):

Iti multumesc pentru sfat :*:*

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Oannaaaaa1D):

Nu ai pentru ce:*

| Zephyr95 a răspuns:

Draga Oana lucruri din astea se mai intampla si foarte des nu trebuie sa iti pese ca daca atunci ti s-a intamplat si in viitor se va intampla sunt lucruri mult mai rele care apar si nu te poti lasa in jos doar din atat stai linistita si nu te mai simti vinovata pentru altii in viata trebuie sa te doara in... zone unde soarele nu rasare asa ca ridicate din tristete iesi si arata ca te doare in zona aia!