| sara25 a întrebat:

am o mica problema: baiatul viselor mele: C.Si el e rolar si nu stiu daca ma place i-am scris o scrisoare ca il plac etc. dar eu nu am curajul sa ii spun in fata am fluturasi in burta dar in scrisoare esm zis ca sunt admiratoarea lui si ca sa ma descopere pe un id de messenger si nu stiu ce sa ii scriu va rog un raspuns cat mai repede!

4 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Ce e cu scrisoarea aia?
Ce a fost in capul tau cand ai scris-o?
Fluturasi?
Tu chiar nu gandesti deloc?
Acuma daca o sa vorbesti cu el si o sa ii zici ca tu erai o sa te ia o fraiera happy Si crede-ma,asa va facehappy
Bineinteles,doar daca nu te place.
O sa zica ''hai sa fac si eu misto de ea''.
Eu tuturor fetelor care au pus intrebari de genul asta le-am sfatuit asa,pentru ca altfel nu are niciun rost.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el pe messenger, daca nu te tine fata in fata, si lasa rusinea, nu ai nimic de pierdut.
Nu ii spune ca tu esti cea care a scris scrisoarea, te faci ca nu stii.
I zici ca ai id-ul lui de la o prietena.
Spune-i ceva de genul ''auzi tu ti putin la mine?''
Nu ii spune ca il placi.
Intreaba-l daca te place el.
Daca va zice nu, nu are rost sa i spui ca tu da, ca tu il placi, pentru ca apoi o sa faca misto si o sa zica ''aa da si eu te plac'' doar ca sa fi cu el si sa faca mistowinking
Deci mai bine intreaba-l tu pe el, fara sa i spui ca il placi.
Daca zice da, nu i spune din prima ca il placi.
Mai vorbiti de vreo cateva ori, sa i pari familiarawinking
Adica sa nu-l iei asa din prima.
Oricum, daca el zice nu, ti-am mai spus, nu mai are rost sa fie ceva in continuare, daca nu i place, nu i place, nu-l poti forta.
Succes!

| JulieAndreeaB a răspuns:

Trebuie sa i spui direct. Stii vorba " Nu risti, nu castigi". Daca tu nu o sa i spui el nu o sa stie niciodata si poate si el te place dar are aceleasi temeri ca tine. big grin Oricum faci cum crezi ca e mai bine. Bafta!

| ingerasmotat a răspuns:

Nu ii zi de admiratoare ca o sa pari disperata si astfel o sa se umfle in pene si o sa se creada prea bun!
Scrie asa: Buna, probabil te intrebi ce e cu aceasta scrisoare deoarece in zilele noastre nu e mai practica. Eu sunt o fata pe care o cunosti ca careia ii pari simpatic, dar tot odata sunt si timida, deaceia nu am avut curajul sa iti spun direct asa ca am incercat sa ma folosesc de latura mea romantica si sa iti trimit aceasta scrisoare. Am incercat sa ies in evidenta sa te fac sa ma observi am vrut sa reusesc sa te cuceresc dar cum am vazut ca nu merge asa am zis sa fac eu primul pas dar pana la iubire e o distanta lunga iar aceasta distanta se poate parcurge doar in doi iar daca vrei sa parcurgem acest drum impreuna si vrei sa faci si tu un pas pentru a fi mai aproape ma oti gasi la aceasta adresa de messenger hfgd_jadbrf.

Acum te rog sa ma ajuti si pe mine cu un vot aici http://econcurs.com/concurent-florin.html! multumesc

| Motănel69 a răspuns:

Da-ti foc cu scrisoarea in mana.