| miutzatha a întrebat:

Buna tpu..am o problema.
Am stat cu un baiat 2 ani si dupa ne-am despartit, ne-am certat si de 5 luni n-am mai vorbit.Il mai intrebam cate ceva pe mess si imi vorbea in sictir, tin sa mentionez ca are prietena. El acum 4 luni mi-o zis ca nu ma mai iubeste si ca nu vrea sa mai stea cu mine.
Dar acum 3 zile mi-o dat sms si m-o intrebat ce fac si am mai vorbit, o vorbit foarte frumos cu mine.
Azi i-am dat sms daca vrea sa fim impreuna si mi-o zis ca este intr-o perioada mai naspa si nu poate sa-mi dea un raspuns, dar cand mi-l va putea da o sa ma caute.
Ce pot sa inteleg din asta? Nu stie cum sa scape de actuala sau i-o fost teama sa-mi zica din prima ca nu mai vrea nimic cu mine?
Help me please!

7 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Pfff... si eu care voiam sa-ti zic sa nu accepti daca te intreaba daca vrei sa fii iar cu el.
Adica dupa 2 ani serios te-a lasat pentru una si acum vrea sa se impace iar cu tine.
Mi se pare ciudat sa nu vorbeasca atat de mult cu tine si dintr-o data sa te bage in seama. Probabil i-a fost dor de tine, a vrut sa vada ce mai faci, insa sa stii ca nu e un sfant. Poate oricand sa rada de tine.
Se afla intr-o perioada naspa... straight face Ce raspuns e asta si ce vrea de la tine?
A fost o simpla discutie, nu trebuie sa o iei asa in serios.
Oricine merita o a 2a sansa, insa pana la urma tot tu ai putea sa suferi. Ai grija ca vorbind mult cu el, te-ai putea indragosti din nou.
Acum daca tot l-ai intrebat, asteapta sa vezi ce raspunde. Dar sa nu mai deschizi tu subiectul asta, lasa-l pe el. Asa o sa-ti dai si tu seama ce fel de om e.
Poate s-a desparit de aia si a inceput sa vorbeasca cu tine, si el incerca sa se impace cu ea si tu l-ai intrebat. Daca ea tot nu este de acord se intorcea la tine.
Ti-ar conveni sa fii folosita. Tu il cunosti mai bine, dar sper sa nu te lasi orbita de sentimente.
Succes sa-ti gasesti adevarata dragoste :*

| miutzatha explică (pentru kattya96):

Din cauza mea ne-am despartit, am stat cu altcineva, dar a fost o scapare

| kattya96 a răspuns (pentru miutzatha):

Mdaa... atunci poate ca i s-a facut dor de tine. Totusi eu te-as sfatui sa nu te pripesti. Cum am mai spus astepta sa vezi ce raspunde dar nu deschide tu subiectul.
Daca vrei, sa-mi spui si mie ce a decis, sunt curioasa big grin

| miutzatha explică (pentru kattya96):

Si eu sunt foarte curioasa ce va spune, problema e ca-mi face muult rau cand ma cauta pentru ca inca nu l-am uitat, sper sa o faca cat mai repede
happy

| kattya96 a răspuns (pentru miutzatha):

Da, ai dreptate. Ar trebui sa incerci sa te gandesti la altceva sau sa iti faci alte ocupatii, insa nah asa se intampla, n-ai cum sa nu treci prin emotiile astea. Sper sa fie bine big grin

| Cherilyn a răspuns:

Ma lasi? Nu i-a mers cu aia si acum se da pe langa tine?
Nu fii naiva!
Daca va impacati, poate oricand sa se repete povestea, deci parerea mea e ca ar fi mai bine sa-l lasi.
Mai sunt sute de baieti, ai de unde alegebatting eyelashes.

| mitzy49 a răspuns:

La fel ca Cherwinking