| anonim_4396 a întrebat:

Buna:X in aprilie 2010 m-am apucat de fumat dar n-am fumat regulat de cateva ori npe saptamana si acumn m-am apucat iar reguulat deinalea kent mentolate si as vrea sa ma las x_X m-am saturat sa ma tot feresc de mama si tata ca nu imi dau voie ("am 15 ani) si sincer am invatat sa fumez stiu sa traglaughing dar faza e ca vreau sa ma las.ma puteti ajuta cu niste metose? plzzz help:X

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

Bine ai venit in club happy
stiu cum e sa vrei sa te lasi. eu cred ca am renuntat demult la ideea asta, in schimb nu mai fumez tigari tari. [si am trecut si pe pipa. apropo, e foarte buna]
eu am incercat sa ma las reducandu-le treptat...
dar cea mai importanta e ambitia.

acum, tu de ce te-ai apucat de fumat?

6 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu exista metode functionale.Ai nevoie de ambitie.Pur si simplu te abtii.Totusi, daca ai un hobby/o pasiune te ajuta sa nu te mai gandesti la tigari.

| BeautyTeacher a răspuns:

Cand mai vrei sa bagi tigara in gura gandeste te ca faci cancer la plamani cand vei creste mare si copilul tau va iesi handicapat.

| Elial a răspuns:

Pai incerca sa uiti de pachetul de tigari...alta metoda na-i/...

| AndreeaXoXoXo a răspuns:

Ar trebui sa nu iti mai cumperi tigari, sau sa compesezi cu un alt obicei mai putin nociv. De exemplu cand iti vine sa fumezi ai putea manca un biscuite sau sa iti rozi unghiile. Dar asta doar pana trece dependenta. Apropo, parintii tai s-ar putea sa stie ca fumezi supa mirosul hainelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am apucat de fumat ca mi se parea ca sunt mai atre daca fumez iar acum imi pare rausad

| bubu_9614 a răspuns:

Fii atenta iti umpli un balon cu faina nu multa si ii faci nod la cap.si de fiecare data cand vrei sa fumezi te jocu cu balonu ala.Si poti sai dai si-un nume. Sauin loc de balon sa folosesti o minge dar dinaia nu prea gasesti mai bine cu balonuwinking. Sper ca te-am ajutat