| BassBooster a întrebat:

Bună ziua, întai de toate vreau sa vă mulţumesc pentru că vă irosiţi 5 minute din viaţâ pentru a-mi răspunde la îintrebare.

Sunt un băiat de 16 ani, care are o problemă. Ei bine, problema este că stau cam prost cu aşa zisă, iubirea. Nu ştiu ce înseamnă să ai fluturaşi in stomac, nu ştiu ce inseamnă să iubeşti pentru ca eşti indrăgostit, mai pe scurt, nu ştiu ce înseamna să iubeşti pe cineva şi acea persoană să te iubească. Da, poate sună puţin ciudat, dar asta este problema mea. Am avut o " iubita " în această vară, dar nu era acea scănteie între noi, a fost totul o prostie. de cănd am fost mic, mama mea m-a învaţat sa ofer respect maxim şi m-a învaţat cum să mă comport. Cu acest lucru am avut foarte mult de caştigat. Ok, nu pot să spun că sunt cel mai frumos băiat din lume, deoarece nu ar fi adevărat. Pot să spun ca ies destul de des, în ultima perioadă am fost cam la toare Party-urile, prin toate cluburile. Sunt genul de băiat căruia nu îi place să se bage în seamă aiurea, ceea ce văd că am de pierdut. Ceilalţi prieteni ai mei au toţi prietene, doar eu nu am. M-am apucat de sală in speranţa că voi " agăţa " ceva, dar este fară rezultat. Nu am nevoie de bombe, sau mai ştiu eu ce piţipoance, am nevoie de cineva care să mă înţeleagă. Probabil să fie din cauza calculatorului, deoarece îmi petrec mai tot timpul pe scaun, în faţa calculatorului.

Aş aprecia dacă mi-aţi putea da un sfat, orice...
Ce aş putea face in acest caz?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

A. scuza-ma. Stiu baieti care nu au prietena la 16 ani. Nu trebuie sa-ti faci griji in privinta asta. Veze-ti de scoala, de activitatile tale preferate, de sport si intr-o buna zi vei vedea ca fata perfecta va veni la tine. Nu trebuie sa o iei'' vai toti prietenii mei au iubita si eu nu ''. Si eu gandeam la fel dar prietena mea mi-a zis ca nu are nicun rost. Cladeste-ti incet viitorul si vei vedea ca va veni momentul in care nu te vei mai simti singur.In privinta infatisari, mai bine acceptate asa cum esti deoarece pentru mine orice baiat e frumos in felul lui asa cum l-a dat Dumnezeu. :*. Succes mult in viata! love struck

7 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Heyhappy La mine a fost opusul nu imi doream sa intalnesc pe cineva dar na s-a intamplat, Nu cauta ca vine ea singura. Cand te astepti mai putin se va intampla.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Si daca o sa iti faci o prietena acum la 16 ani, o sa stai cu ea pentru toata viata?

Vezi tu, cateodata nu ne dam seama daca persoanele pe care le simpatizam sau care ne simpatizeaza si chestia e reciproca sunt intr-adevar cele potrivite pentru noi. Dragostea nu o gasesti la fiecare colt de strada.Din cate am inteles tu vrei o fata cuminte si cu minte, daca intelegi ce am vrut sa subliniez. happy
Ei bine, pe ea nu o sa o gasesti prin cluburi atat de des.Nu trebuie sa ai muschi ca sa te placa.

Trebuie sa fii tu insati, iar dupa mine esti foarte ok.Conteaza extrem de mult pentru o fata calitatile pe care le ai tu insuflate de parinti.Eu cred ca mai ai destul timp pentru iubire.
P.S:Inca ceva, nu trebuie sa fii neaparat un tupeist.Stiu ca, tu consideri ca ai multe de pierdut din cauza asta, dar uneori e mai bine sa fii diferit.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Si eu sunt ca tinehappy(bine eu sunt mai mica ca tinebig grin).Cu timpul o sa vina si al tine dragostea.Fii cat mai social si prietenos cu lumea fa-te sa te vada lumea bine.O sa cunosti multa lume si asa vei cunoaste si dragostea.Pa,pa

| Konata a răspuns:

Hey buna!
Pai si eu am fost in aceeasi situatie ca tine dar sunt fatawinking. Trebuie sa stii ca la un moment dat persoanele vor veni la tine de la sine insa trebuie sa ai si tu un pic de tupeu ca sa dai impresia ca stii ce e de capul tau. Imi dau seama ca parintii tai te-au educat foarte bine si asta e ok, dar ii poti cere sfaturi tatalui tau sau mamei pentru a mai repara ceva la tine. A-si vrea sa stiu cati ani ai ca sa-mi dau seama cu ce pot sa te ajut mai mult happy.

| BassBooster explică (pentru Konata):

Buna, am specificat mai sus, am 16 ani happy
Multumesc pentru raspuns.

| Konata a răspuns (pentru BassBooster):

A. scuza-ma. Stiu baieti care nu au prietena la 16 ani. Nu trebuie sa-ti faci griji in privinta asta. Veze-ti de scoala, de activitatile tale preferate, de sport si intr-o buna zi vei vedea ca fata perfecta va veni la tine. Nu trebuie sa o iei'' vai toti prietenii mei au iubita si eu nu ''. Si eu gandeam la fel dar prietena mea mi-a zis ca nu are nicun rost. Cladeste-ti incet viitorul si vei vedea ca va veni momentul in care nu te vei mai simti singur.In privinta infatisari, mai bine acceptate asa cum esti deoarece pentru mine orice baiat e frumos in felul lui asa cum l-a dat Dumnezeu. :*. Succes mult in viata! love struck

| drogh a răspuns:

Bună!
La vârsta de 16 ani chiar dacă n-ai prietenă, asta nu înseamnă că îţi poţi pierde speranţa. Dragostea sigur mai târziu nu o să te evite, deci trebuie să mai aştepţi. Dacă ai precizat că participi la Party-uri şi cluburi, nu văd de ce nu ai încă succes...Probabil că nu ai comunicat destul, adică nu prea te-ai băgat în seamă. Dacă ai face-o, crezi că ai avea ceva de pierdut? Ştii acea vorbă, încercarea moarte n-are! Sau, dacă nu funcţionează asta, la şcoală poate să-ţi iasă iubirea în faţă chiar şi când nu te aştepţi. Nu trebuie să fii dezamăgit că prietenii tăi sunt deja împreună cu cineva, asta trebuie să-ţi dea curaj şi dorinţă de a putea găsi! În concluzie, ori aştepţi, ori cauţi.

| byutsaa a răspuns:

Eu cred ca iubirea vine singura, atunci cand trebuie.la 16 ani nu trebuie' sa fie mare suparare ca inca n-ai simtit ceva cu adevarat pentru o fatatongue esti tanar, ai tot timpul de iubitehappy