| deea_1980 a întrebat:

Cat costa lentilele de contact pentru cei care nu vad bine.De ex.eu am -2, 5 pot purta lentile de contact? Si la ce pret le gasesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretul lentilelor variaza, in functie de firma si de tipul de lentile (unele pot fi purtate 1 luna, altele mult mai mult, altele sunt de unica folosinta). Du-te la o optica medicala, pentru control pentru ca la la lentile de contact dioptria e ceva mai mica decat la ochelari si mai trebuie vazut inca un parametru (curbura lentilei, cred), lucruri pe care le vei afla la consult. Stiu ca alea de 1 luna erau cam 30-40 lei. Te mai costa ceva si solutia, dar chiar nu mai stiu cat.