| laurence a întrebat:

Ce credeti despre adolescentii care se drogheaza? ....adika sin ei oare atit de slabi din punkt de vedere moral? funda pentru cel mai sincer raspunshappy

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Cei mai slabi, considerați de foartă multe lume niște depravați.
Un om cu capul pe umeri nu face această greșeală iar cine e prins la mijloc, capătă voință să renunțe. Cine nu asta e.
Mentalitatea diferă uită-te aici pe TPU mulți sunt de acord cu etnobotanicele sau alte droguri usoare marijuana, canabis, etc etc. Ce părere ai despre aceștia i-a spune tu?

| laurence explică (pentru Azµre):

Eu cred ca adolescentii care consuma droguri in cantitati excesive o fac din doua motive: au suferit un soc in viata pe care nu-l pot depasi sau ei cred ca daca consuma etnobotanice, marijuana, sunt mai cool

| Azµre a răspuns (pentru laurence):

îți zic eu mai bine de 3 sferturi consumă să fie cool, decât un sfert din ei consumă din cauza șocului și tot aceea sunt cei care își revin la un moment dat.

| laurence explică (pentru Azµre):

Corect, consider ca asta e o problema grava a societatii, asimilarea cuvintului"cool", intr-o forma incorekta...ei nu inteleg ca odata ce pasesti pe calea drogurilor e aproape imposibil sa gasesti calea de intoarcere

| Azµre a răspuns (pentru laurence):

Cool e să te și masturbezi. Să îți bați colegii, să faci sex, să faci multe... asta e mentalitatea lor.

10 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Poate doar au apucat-o pe un drum gresit in viata, nu a fost nimeni sa ai be grija de ei sa i indrume, dar mai sunt si unii care si o fac cu mana lor, sau din curiozitate

| laurence explică (pentru persseuss):

In mare parte sunt de acord cu tine...insa nu e neaparat sa nu aiba cine sa te indrume in viata, fiindca sunt copii care au o familie frumoasa insa ei au pasit pe alta cale

| sweetys a răspuns:

Nimeni nu e slab din punct de vedere moral la inceput dar cu cat se drogheaza mai mult cu atat mai mult devin mai slabi. De droguri te apuci singur si trebuie sa fi constient ca ceea ce faci ti-o faci cu mana ta. De consumat se apuca din diverse motive: curiozitatea, anturaju, sa demonstrezi ca esti cel mai tare, poate au fost lasati mult tipm singuri de catre parinti si nu a avut cine sa-i indrume s-au din cauza ca au vazut la parinti sau la apropiati.

| SoranaCs a răspuns:

Am o parere destul de proasta despre ei, am cuoscut cazuri si cunosc dar nu ai ce sa le faci deoarece ei devin rapid dependeti.

Răspuns utilizator avertizat
| xLollo a răspuns:

Dar voi ce credeti despre copii aia care scriu "punkt, adikca, sin, atit"?