| Theya1703 a întrebat:

Credeţi că o persoană merită şi a 100-a şansă?

Răspuns Câştigător
| Aurelia a răspuns:

Nu. "Ulciorul nu merge de multe ori la apa". Poti da cuiva o noua sansa, ba chiar inca una daca a gresit si poate fi iertat mai usor, dar mai mult nu merita. Il incurajezi o data, de doua ori, dar daca ai face-o la nesfarsit s-ar invata asa si ar incepe sa-si bata joc de tine, stiind ca tu il ierti mereu si esti mult prea bun. Cum se zice: "tu ii intinzi un deget, el iti ia toata mana" - asta risti sa se intample daca ii dai cuiva prea multe sanse.

21 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Eu nu i-as fi acordat nici a 2a shansatongue

| xibalba a răspuns:

laughing tii evidenta sanselor pe care le-ai acordat?
Personal, nu as acorda a 100-a sansa nimanui. E deja nesimtire, ignoranta, prost obicei. Dar acum...fiecare cu principiile lui/ei.

| clauss a răspuns:

Daca ti la el, de ce nu

| dragutza a răspuns:

Eu cred ca da! cred ca familia! pentru ca ea a avut grija de tine, ea te-a sarutat pe frunte cand plangeai(in special-mama), ti-a facut o educatie, vor tot ce-i mai bun pentru tine, etc! exista multe motive si cred ca ar trece ani sa ti le insir! (asta se schimba daca familia a parasit acel copil, etc.

si mai exista o persoana! baiatul pe care il plac in tacere( chiar daca e o iubire in tacerea, e una gingasa si dulce), ma rog acum depinde si de cine iubiti! nu e intotdeauna la toti la fel! depinde de voi dar si de iubirea voastra!

| Bogdana a răspuns:

Nu.De acord oricine merita o a doua sansa, eu nu as refuza-o niciodata suntem oameni si gresim, a gresi e omeneste. dar daca a cea persoana nu apreciaza ce ai facut si nu apreciaza a doua sansa.si face aceleasi greseli. ce rost are sa-i mai dau inca 99 sanse? oricum intotdeauna trebuie sa acordam o a doua sansa la orice si oricui. Daca ii dai si 4 si a 5 sansa.nu va aprecia(stiu asta din propriile mele experiente)Este parerea mea si va rog sa nu ma criticati!

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu. Daca nu a invatat nimic din 2-3 incercari nu va reusi niciodata. In plus daca a ajuns la a 100 a sansa, deja s-a obisnuit cu ideea ca i se cuvine sa fie iertat. A gresi e omeneste - a te repeta in greseala e draceste.Viata e scurta si categoric nu este dedicata greselilor repetate.

| DonGiovanni a răspuns:

Da

| lia a răspuns:

Depinde foarte mult de greseala pe care o face. Faci eforturi ca sa o ierti? Daca o ierti de 100 de ori, o poti ierta si a 1000-a oara?

| Aurelia a răspuns:

Stiti, la parerile personale, care de fapt ni se cer, nu ar trebui sa dati "Stupid". Chiar daca nu sunteti de acord, am ajutat cu ceva intrebareastraight face

| buburuzaucigasa a răspuns:

Doar a2-a sansa... daca el va continua sa greseasca in continuare si u sa il ieri mie mi se pare bataie de joc.

| betty17 a răspuns:

Nu cred ca merita...merge odata, de doua ori, de trei ori, dar a a4a oara PA! daca a repetat greseala de trei ori garantat o va face in continuare

succes

| dya_4589 a răspuns:

Depinde... desi ulciorul nu merge de multe ori la apa!

| wonderbra a răspuns:

Nu. Trebuie sa-si asume pana la urma.

| Theya1703 explică:

Aurelia eu nu cred că răspunsul tău este Supid.Ci dimpotrivă. Foarte interesant şi folositor.Mulţumesc Mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred nici in a doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faca? Nuuu!
Sansele nu se dau cu una cu doua!
Se ajunge ca persoana aceea sa profite de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greselile sunt facute pentru a invata si nu pentru a le repeta.
Cel care tine la tine nu greseste repetat si tu poti avea puterea de a ierta sau a trece cu vederea! Nimeni nu merita atatea sanse doar de la o persoana! Cei care te iubesc nu te fac sa suferi si daca o fac plang si ei cu tine nu zic:..."A sorry. chiar imi pare rau "!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat depinde de ce a facut www.e-album.ro/membru.php?id=21409

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. j eu am fost in situatzia ta, am avut o prietena care ma barfea pe la spate sau spunea lucruri neadevarate despre mine si apoi zice:iarta-ma, te rog da-mi o a 2-a sansa, j eu i-o dadeam, dar asta pana intr-un punct. Potzi sa ii dai o a doua, a treia, a patra, de ce nu si a cincea, da de acum vede ca u il iertzi mereu, j va incepe sa creada ca u o sa-l ierti mereu si isi va bate joc d tine, asa ca nu merita o a 100-a sansa.

| deea_3147 a răspuns:

Nu