| anss23 a întrebat:

Cum devine cineva un expert TPU? Are peste un anumit numar de fundite sau este votat de cineva?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ca sa devii expert trebuie sa fi foarte activ pe site, sa dai cat mai multe raspunsuri inteligente, folositoare si amuzante, sa ai multe fundite si sa fi votat de ceilalti utilizatori pentru ca conteaza si parerea celorlalti;

| Tourniquet a răspuns:

Expertul TPU este un user, cu un chenar, fiind luat mai in consideranta, ca este un user activ, de treaba, cu raspunsuri inteligente, folositoare, amuzante care da dovada de educatie.

Aceste fundite si chenare sunt pentru a face buna dispozitie a userilor si de a da raspunsuri, la fel si punctele. happy

Depinde de puncte, fundite, raspunsuri alese inteligente, folositoare, amuzante.

Trebuiesa ai sa zicem 500 de puncte si 100 din ele sa fie castigatoare happy.

Succes si multa santatate! kiss

mariana
| mariana a răspuns:

Expertii TPU sunt alesi de administratori, insa pot fi facute si propuneri de catre alti useri si acestea vor fi analizate de conducerea site-ului. Se analizeaza calitatea raspunsurilor, daruirea cu care un user sfatuieste pe altii, in raport de nevoile pe care le au, atunci cand se adreseaza acestui site cu intrebarile lor.
Importanta este si seriozitatea, competenta si utilitatea raspunsurilor, precum si modul de comportare pe site.
Pentru a fi avut in vedere pentru a primi aceasta titulatura, este desfasurarea unei activitati intense pe site si disponibilitatea pentru a face bine, raspunzand astfel obiectivului pe care-l are acest site "de a face lumea un pic mai buna".
Mult succes si multa sanatate.

| Miss Maddy a răspuns:

Trebuie sa aiba peste 500 de raspunsuri si multe fundite. si mai trebuie sa fie votat de cei de pe TPU.