| ANONIMAAA37 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase la MMA? Ea zice ceva gen "Dar pentru ce iti trebuie MMA? Nici nu o sa iti placa."Ea nu stie ca in ziua de azi poti sa fi violata pe strada sau batuta chiar si de copii de 12-13 ani.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, nu traim chiar in Africa sa fii violata la orice colt de strada.

| ANONIMAAA37 explică (pentru suntserios):

La mine in oras facand nimic iti iei bataie...si ce legatura are Africa cu intrebarea mea? Mai ai si numele "suntserios".

| suntserios a răspuns (pentru ANONIMAAA37):

Poate nu stii cum e viata prin tarile din Africa... adica asa cum o descrii tu... la fiecare colt de strada iei bataie si esti violata

| RainmakerX a răspuns:

Nu ai nevoie de MMA. Hai sa nu exageram laughing

In schimb poti negocia sa mergi la judo sau aikido.
Eu am facut karate dar as fi vrut sa fac aikido.
Si krav maga este faina dar nu stiu daca se gasesc instructori.

| Xdreaper21 a răspuns:

Ha ma cat de rau poti sa iti iei bataie de la astia de 12-13 ani daca ii dau lu unu un pumn incepe sa strige dupa bunicusu care e mort de 10 ani si sa isi vaa rudele de acu 3 bilioane de ani
Si de ce mma adica mma e sa te bati in spatele strazii nu sa te feresti de un viol sau te un copil prost