| SunshineSunrise a întrebat:

Da am o profesoara retardata.
Am învățat din semestrul 1 pana acum dar degeaba, maica-mii i-a zis ca dacă nu ma transfera ma lasă repetenta din simplu motiv ca nu ma place, iar doamna psiholog mi-a zis ca e psihopata deși nu știu cat de adevărat e. Sunt țigani vai de ei în liceu care vorbesc ca si-ar trage-o cu ea sa o treacă și ea nu reacționează, doar rade ca proasta și zice la mișto "arata-mi ce poți baby".
În fine, pe primul am 3 pe al doilea 5.
Cat trebuie sa iau la corigenta în vara ca sa trec? cate note? 1 sau 2?
Spuneti-mi cum e corigenta de vara și cat îmi trebuie, menționând mediile de mai sus.
funda!

3 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Ce zici e foarte grav. Daca e adevarat ar trebui sa vorbesti cu mai multi colegi sa o reclamati la director.

| Lucian_Delca_1990 a răspuns:

Corigenta nu este foarte grea, nu te stresa pe baza asta. Spun din experienta, am avut o corigenta luata pe drept (Sunt un pier de vara) in clasa a 6-a, (Acum sunt a 9-a), si trebuie sa scrii in mare parte ce stii. Corigenta nu se bazeaza pe notele luate in timpul scolii, poti trece si cu un 5. Doar daca esti complet inapt de a gandii poti pica corigenta. Desigur, asta depinde si de profesoara, dar nu poate fi asa de rea incat sa-ti dea ceva special ca sa te pice. Spune asta doar ca sa te faca sa inveti, cel putin asa a fost la mine.

Sper ca te-am ajutat big grin

Răspuns utilizator avertizat