| mtw123 a întrebat:

Daca mă inscriu la 2 facultati din cadrul unei universitati, prima specializare inginerie de exemplu, iar a doua ase, la cea de-a doua specializiare trebuie sa adaug un document că m-am inscris si la o alta specializare din cadrul acelei universitati?

Funda

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In primul rand nu am inteles exemplul tau. Ce legatura are ingineria cu ASE?

Si da, daca vrei la mai multe facultati din aceeasi universitate trebuie sa faci un singur dosar in care sa pui optiunile tale. Daca e vorba de ASE platesti in plus pentru asta. Daca e vorba de Politehnica nu platesti in plus.

| mtw123 explică (pentru Bondarel99):

Ma refeream ca de exemplu vreau sa depun dosar la inginerie, iar apoi la ase. Si ingineria ar fi prima facultate la care depun dosarul, iar ase a 2a si din ce am vazut pe site-ul facultatii la a 2 a facultate trebuie sa iei o adeverinta de la prima

| Bondarel99 a răspuns (pentru mtw123):

ASE nu e facultate, e universitate. O universitate are mai multe facultati. Daca dai la mai multe universitati nu trebuie sa dai explicatii nimanui.