| tinutzzza a întrebat:

De 2 luni ma tot tai pe maini cand sunt nervoasa, suparata si nu stiu cum sa ma opresc asa. vreun sfat? dau funda.

14 răspunsuri:
| Miriamm a răspuns:

Sfatul meu? Mergi de urgenta la psiholog!

| CMaria21 a răspuns:

Cauta un specialist asta nu trebuie sa te speriehappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la un psiholog pentru ca ai o problema psihica grava

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Nu stiu cum sa iti spun, dar cred ca esti EMO.
Se pare ca esti hipersensibila...
Nu stii sa treci peste problemele vietii...
Du-te la un psiholog, el te va ajuta...
Descopera partea buna a vietii, draga mea, lasa necazurile deoparte happy
Vorbeste cu parintii tai si ai grija de tine!
Este foarte periculos ceea ce faci!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Imi pare rau ca-ti spun, dar cu tine va trebui sa fiu putin cam dur! Cum poti sa faci asa ceva? Trebuie sa ai uneori ganduri cam urate sad, ia gata termina, nu te mai gandi la prostii, pai, daca m-as gandi si eu acuma ca ma dau cu capul de pereti, pai, chiar mi-as da, dar nu vreau nu ma gandesc, sunt multe lucruri si fiinte frumoase de care te poti ocupa de ele. Si nu mai asculta toti prostii, care iti "dicteaza ". Ce esti tu? "Marioneta" lor? Nu! Nu stii cum sa te opresti din asa ceva? Impuneti! Sunt 100% sigur ca dupa ce tu citesti asta, o sa spui ca ce stiu eu despre ce vorbesc, ba uite ca stiu, ca am trecut de nu stiu cate ori pe langa prosti si nu le-am facut pe plac si i-am lasat sa moara de ciuda! Asa ca te rog frumos sa termini! Nu-mi trebuie funda! La cazul asta, chiar nu-mi trebuie funda! Bafta si impuneti perseverenta!

Răspuns utilizator avertizat
| Salahadin73 a răspuns:

Daca nu mai ai loc pe maini, taie-te pe picioare. Sper ca te-am ajutat.

| Ceriik a răspuns:

N-o mai luati la misto, mai. oh go on E in perioada adolescentina, ce... voi nu mai aveati uneori vreo criza, ceva? Acum sariti pe biata fata. Parca site-ul e "toti pentru unu" nu "toti pentru injurat userii si criticat". Da'n fine. oh go on

Draga mea, cum au spus si ceilalti, ca sa mai treaca depresia, vorbeste cu mama ta, ii spui TOT sau daca nu vrei cu mama ta, du-te la un psiholog.
Totusi, ai grija de tine. Nu te mai taia. Gandeste-te ca viata merge inainte. Da-i naibii de iubiti, de probleme, de astea. Relaxeaza-te, bea un ceai de tei, calmeaza-te. happy Totul va fi bine. big hug

| Salahadin73 a răspuns (pentru Ceriik):

Si eu sunt adolescent si am probleme, da' asta nu inseamna ca trebuie sa-mi stric lamele Gillette aiurea.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Scuze ca iti spun dar ai nevoie de un psiholog.
Esti sensibila. Nu te poti abtine.
Produci multi nervi.
Pentru binele tau eu zic sa te duci la un specialist.
Pa.

| Dallly a răspuns:

Doamne ferește! Când ești nervoasă încearcă să te gândești la altceva mai frumos și încetează să te tai că o să ajungi rău de tot.

| BitchesLoveCakexD a răspuns:

Esti dusaaa... rau`!laughing