| Hedy a întrebat:

Deci acu cateva zile un baiat tot venea pe la scoala pe la noi suntem a 8-a si toate fetele. s moarte dupa el e frumos tare! lui ii place de mine si am aflat cateva lucruri despre el :
-fumeaza un pachet pe zi
-se drogheaza
-se imbata vine cu bautura la scoala
-o avut 6 la purtare.
-nu are tata si o bate pe maiksa. o data i-a invinetit ochiu
-o dat o data foc la o banca de la scoalalaughing
l-am intrebat si o zis ca e adevarat.oh go on. da ca ma place ff mult si s-ar schimba daca m as face cu el.nu stiu ce sa zic el e de treaba si suuuper frumos si indragostitacryingfunda

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Draga mea Hedy, dragostea nu înseamnă suferință, de asta vei avea tu parte dacă te vei atașa de un astfel de om. Că se va schimba pentru tine... uită! Nu vreau să fiu prea incisivă în exprimare, dar dacă tipul nu este convins că abordează viața dintr-o perspectivă total eronată, nu se va schimba pentru nimeni. Dacă se comportă necivilizat, înseamnă că îi face plăcere acest lucru și nu spera tu prea mult ca el să-și schimbe obiceiurile pentru tine. Sunt doar vorbe ca să te ademenească.
Nu vreau să te supăr, Hedy, însă la vârsta pe care o ai, tinerii sunt foarte influențabili, și un adolescent liniștit, precum ești tu, s-ar putea transforma intr-unul răzvrătit, care nu se mai înțelege cu nimeni, de dragul unui golănaș (iartă-mă te rog) care intr-o lună îți va da papucii. Asta în cel mai fericit caz.
Take care!

4 răspunsuri:
| mykkki a răspuns:

Wowowow.complet consider ca cat ar fi de frumos nu merita sa intri int-un asa anturaj...categoric nu parerea meswinking

| UnPatrateL a răspuns:

Wow.exact intr-o situatie de genul asta am fost si eu.Nu iti spun ce sa faci dar iti spun ce am facut si ce s-a intamplat, poate poti sa inveti din situatia mea:eram cu un tip care la fel e nu are tata se ia de ma-sa fumeaza mult se drogheaza bea se bate cu toata lumea etc si eu il placeam foarte mult eram super-indragostita iar el era genu` de baiat care nu tine la o fata, e cu ea gen " am si eu gagica thinking wow", si cu toate ca el nu ma placea a vrut doar asa sa fie cu mine, dar am auzit ca ar vrea sa fie doar la misto, iar eu eram fermecata de el asa ca nu am dat importanta, cu toate ca el tot spunea ca ma place...baietii sunt foarte "hoti" ca sa zic asa, apoi am fost impreuna si a inceput sa tina la mine sa ma iubeasca si am reusit sa il "imblanzesc" si am fost impreuna cam 1 an si cevahappy asta ai putea face si tu sa vezi daca merge daca nu merge retragete dar oricum nu prea conteaza ca fumeaza se drogheaza etx atata timp cat stie sa se abtina in preajma ta daca nu iti place e okei deci ai putea incerca

Sper ca te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce iti spun tie lucrurile pe care le-ai aflat despre el?
Sa sti ca drogurile produc dependenta si nu te poti lasa asa usor. O bata pe mama lui. Ce parere ai? Eu cred ca un copil care nu isi respecta parintii ( indiferent de ce s-a intamplat ) nu poate respecta pe nimeni. Probabil din cauza asta are 6 la purtare.

| tudor555 a răspuns:

Nu mai bine nu