| FaraIdeiDeNume a întrebat:

Funda! Maine am prima ora engleza si i-am promis profesoarei ca voi face o compunere pentru concurs, si eu si inca doua colege am uitat sa le predam luni, pentru ca nu le-am facut, iar acum abia la 10 mi-am adus aminte de ea, de lipsit nu pot, am prea multe absente si nu stiu ce sa fac, nici timp nu mai am sa o fac, chiar am uitat complet, azi am dat 4 teste... Ce scuza pot sa invoc, nu stiu daca celalalte si-au facut-o?

Răspuns Câştigător
| Lav999 a răspuns:

Spune-i adevarul, ca ai uitat.Sigur o sa fie intelegatoare daca chiar te apreciază... Cere-i iertare ca ai uitat sa o faci si promite-i tu ceva credul, ca de exemplu ca o vei face pentru următoarea zi sau data viitoare. Succes!

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Lav999):

Stiu asta. dar asta am facut si luni si a zis ca joi trebuie sa le predam... Pfff, oricum sa stii ca-ti apreciez raspunsul! Si cred ca alta optiune oricum nu voi avea. happy

| Lav999 a răspuns (pentru FaraIdeiDeNume):

Iti urez mult succes! Oricum mai bine spui adevarul decât sa minti..."sfatul meu", oricum as fi curioasa sa știu ce ai făcut ...si eu am fost într-o situație asemănătoare si m-a înțeles.

| FaraIdeiDeNume explică (pentru Lav999):

Spre norocul meu nici celalalte colege nu au facut si profesoara a uitat complet de ele laughing.