| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa nu am prieteni multi? Sufar de singuratate...desi mai ies in oras, totusi am momente cand ma simt ff singura.Ce ziceti de chestia asta?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Da, prietenii sunt rari, gunoaiele sunt multe. Nu e normal insa sa nu ai niciun rpeiten. Macar cativa astfel incat sa ai cu cine iesi intr.o zi sau maxim cu intarzaiere 3. Cui ii trebuie o mie de prieteni?! nici nu are vreme sa isi intretina prieteniile.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Like

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Multam happy

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu sunt baiat si am doar 2 prieteni adevarati (3 daca il pun la numar si pe varul meu) Ne intelegem de minune, facem aproape orice impreuna, vorbim orice fara teama ca unul dintre noi o sa spuna mai departe secretele noastre...
Crede-ma, nu ai nevoie de o armata de prieteni prefacuti, daca ai 1 prieten adevarat, atunci este ca si cum ai avea 100 de prieteni falsi daca nu mai multi... Eu unul am fost mereu acel tip singuratic si bun la toate considerat "tocilar" si "vanator de note" de cei din jur.
Eu unul ma simt foarte bine exact asa cum sunt, pur si simplu cred ca este mult mai bine sa ai cativa prieteni dar buni decat sa ai multi dar prefacuti.
Eu nu sufar de singuratate sau ceva de genul...Ce fac eu cand ma simt singur?
Imi sun acei putini prieteni pe care ii am si mergem la un suc, la o plimbare s.a.m.d. Fa si tu asa cu acei "putini" prieteni pe care ii ai. Nu astepta sa te invite ei, fii tu cea care invita! Asa merg lucrurile.
Nu cred ca este mare lucru sa nu ai prieteni...as putea lejer sa ma descurc si fara ei insa as fi trist cateodata.
Bafta!

| 0Alexander0 a răspuns:

Să ştii că şi eu simt cam la fel, eu am prieteni mulţi, dar pur şi simplu, m-am săturat de ei. Cred că toţi poartă nişte măşti, cei mai buni actori, mai buni ca ăia de la Hollywood! Într-o zi, va veni, cu puţin noroc, şi prietenul ideal, care să-ţi fie alături, oricând. În fine, depinde, dacă la tine nu se întâmplă aşa, încearcă să-ţi faci mai mulţi prieteni, intră mai des în vorbă cu persoanele din cercul tău, apropiaţi-vă. Dar dacă unul nu stă cu tine că nu ştiu ce ai, nu te schimba după placul lui, un pas în a găsi o prietenie de durată, este de a găsi prietenul care să stea cu tine aşa cum eşti, de la fizic până la moral etc, etc. Dar dacă vrei să-ţi faci doar prieteni de distracţie, încearcă să te bagi sub pielea lor, fii mai distractivă, încearcă să-ţi dezvolţi simţul umorului. Împrieteneşte-te cu persoane mai "populare", să zic aşa.
Dar de multe ori, 2-3 persoane cu care te înţelegi tu cel mai bine sunt suficiente.
Baftă în a-ţi găsi preitenii!hee hee

| Sparkii a răspuns:

Se prefac prieteni cu tinelaughingprefate si tu ca ii crezi laughing)

| donRiina a răspuns:

Ai timp draga mea sa-ti gasesti prieteni. poti avea 300/500/1000, intr-un final bucura-te daca ramai cu 2-3