| DonMecanico a întrebat:

Help! Am cam o mare problema in legatura cu pc-ul meu, am vrut sa fac o mica curatenie in unitate aspirand prin el cu aspiratorul, dupa ce-am terminat treaba, l-am prins, s-a aprins si nu imi intra in windows adica aparea mesajul ala cu windows si statea mult timp in jur de cateva minute bune, dupa care am vrut sa umblu in unitate sa vad daca am atins o piesa;-? si din greseala am scos niste fire acelea care pornesti pc-ul, care dai restart, sunt niste fire vreo 5 in total, 4 cu 2 capete la sfarsit si celalalt cu un capat, care se punea intr-o d-aia cu niste cuie in sus, nu prea stiu cum sa explic poate v-ati dat voi seama pana la urma ce-am vrut sa pun, si intr-un fel le-am pus eu la nimereala si acum merge doar un buton, acela unde era ' restartul ' dar nu stiu ce-am facut, in locul acelui buton e ala de aprins pc-ul, si la ala care normal il porneai numai merge, si vad ca tot imi face figuri. in legatura cu ce-am spus la inceput. am avut de gand sa formatez pc-ul sistem C / D, dar nu ma lasa spune asa cand dau sa formatez sistem C http://i49.tinypic.com/33kvq00.jpg si la D nu ma lasa, am vrut sa instalez si windowsul dar nu mi-l citeste din prima cu restart nu stiu e din cauza pc-ului, windows-ul e bun, va rog sa ma ajutati, am vrut sa explic totul. d-aia am scris atat de mult, dau funda si multumiri celor care ma ajuta. Multumesc

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

Singurul mod in care iti poti repara acum calculatorul este sa il duci la un specialist. Asta ar fi un raspuns, iar cel de-al doilea ar fi: NICIODATA sa nu mai faci curat cu aspiratorul in vreun aparat electronic. Exista solutii si perii speciale pentru a face curat in ele sau, poti folosi un pamatuf pentru pudra, folosit de doamne si domnisoare, cu care poti elimina praful foarte usor si fara bagube. Succes