| Sugar_5941 a întrebat:

Hey as dori sa stiu daca este normal sa ma masturbez. Am 16 ani si imi este foarte greu sa ma abtin... max 1-2 saptamani si apoi iar ma masturbez. De fiecare data dupa masturbare ma simt foarte vinovat. Am citit ca este un pacat foarte mare si ca pierd substante necesare cresterii. As dori sa stiu ce efecte are daca ma masturbez la 2-3 zile. Sau daca nu e voie cum sa-mi stapanesc instinctul. Sunt baiat si nu stiu straight face Daca e voie, cum sa ma masturbez fara sa ma prinda parintii? Unde sa ejaculez, cum sa sterg urmele?

Răspuns Câştigător
| DanielJackson a răspuns:

Deci curajoasa intrebarea. da e normal, iar daca nu o faci o sa faci noaptea-n pat, o sa ejaculezi in pat mai exact. nu cred ca se pierd substante necesare cresterii, asta e o tampenie, sa fim seriosi. un pacat nu cred ca putem considera chestia asta, ca se intampla, cum ziceam, noaptea oricum. ca e voie, normal e voie, dar nu e o idee buna, ca te oboseste si cum zici tu, daca esti prins e bai mare. singura solutie ar fi sa o faci cat mai rar posibil, stai linistit, o data cu trecerea anilor, pe la vreo 20-20si ceva n-o s-o mai faci ca vei avea prietena, vei avea altceva de facut si o sa-ti pierzi cheful de asa ceva. intre timp, rabdare, cat mai rar posibil si ...nu te mai stresa degeaba ca-ti face rau la sanatate. vorbesc serios, nu rad de tine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne parca chine stie ce facilaughing... poti spala cu cola aia dizolva si sanghelewinking gasestetzi o priethena. fundita?love struck

| liviustefan89 a răspuns:

Da nu-i chiar asa rau, altii dependenti o fac si de cate 2-3 ori pe zi