| Aadyna a întrebat:

Cum pot defini adolescenta? Nu vreau o definitie stiintifica. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Puritate,distractie,copilarie,viata

| justadream94 a răspuns:

Perioada in care nimeni nu ne-a inteles laughing in care am luat primul contact cu viata si in care practic intr-o oarecare masura ne contureaza personalitatea

| kryOwEEd a răspuns:

Este un timp in care incercam lucruri noi..primul sarut, tigara, alcoolul..si daca nu ai grija de ceea ce iti doresti, vei deveni dependente de ele. laughing Eu am scris asta intr'un test(Varianta de Bac) si textul argumentativ era "Adolescenta"..am luat 4.5 P..adica cel mai mare punctaj big grin