| andreeamitoi a întrebat:

Hey TPU!

Vreau sa va cer ajutorul pentru ca nu prea sunt experimentata in asa ceva... Imi place un baiat din scoala, este foarte dragut, atent si simpatic. Eu cred ca si el ma place, ideea este ca vreau sa il intreb asta dar nu stiu cum, unde si cand. Pentru cei care au mai facut asta, as vrea sa imi spuna si mie cum au facut-o si unde. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| DyaNna249 a răspuns:

Buna Andreea! Deoarece am fost in situatia ta iti pot da cateva sfaturi! Incepe prin a fi prietena cu el, ma refer la o relatie de amicie. Incearca sa fi sincera in prezenta lui pentru ca asta te va ajuta in viitor! Vei vedea ca, cunoscand-ul vei sti ce interese are, astfel te vei putea apropia de el. Pentru inceput trebuie sa gasesti lucruri in comun cu el. Iesiti in parc cu rolele sau cu bicicleta, daca ai norocul sa nu sti sa mergi pe role si el sa stie sunt sigura ca te va invtata! Invata sa crezi in el si sa il susti, incearca sa-l seduci, sa-l faci sa te placa. Evident ca dupa ce sunteti,, BFF " vei avea numarul lui de telefon. Intr-o zi cand el este acasa si tu la fel suna-l si vorbeste-i! Spune-i ca il placi si ca ai vrea sa fiti impreuna. Nu ii spune ca o disperata ceva de genu,, Vrei sa fi cu mine pentru ca te plac si..." incearca sa fii calma si sa vorbesti rar, incepe prin a-l intreba ce face, dupa aceea spune-i ca te gandesti la ceva, el te va intreba la ce, atunci E MOMENTUL! Spune-i ca pe langa simpatia pe care i-o porti sa dezvoltat un altfel de sentiment in tine, un sentiment de dragoste. Intreaba-l daca vrea sa fiti un cuplu. Spune-i ceea ce simti fara a folosi versuri de pe net'!winking Bafta!

1 răspuns:
| temugin a răspuns:

Undeva unde sa fiti doar voi doi, in parc de ex, sau la un suc! si il intrebi daca ii place de cineva, apoi ii zici ca si tie iti place de cineva si in final poti sa ii zici in fata ca de el e vb sau ii dai un sms dupa ce ajungi acasa! cand eram ca tine, asa am facut de cele mai multe ori!laughing