| anonim_4396 a întrebat:

Hristos a inviat!
Salut TPU, azi am luat un 3 ca am uitat sa fac un proiect la franceza, eu si cu inca vreo 9 colegi. De obicei iau note bune dar acum na, asta e, nu stiu cum sa le spun parintilor. As vrea sa le spun ca nu se va mai intampla dar, in semestrul 1 am luat un 4 la civica(nu am vrut sa cant) si am zis ca nu o sa se mai intample.
Ce ma fac, mama e rea de tot cu notele. Chiar am reusit sa o fac pe profa sa imi stearga 4 ( am raspuns la toate orele, am facut ok la teste si am fost mai atent ca niciodata la ore) si mama tot urat face cand ii amintesc. Vaaaaaaaaaaaai!

Răspuns Câştigător
| AlexSalling a răspuns:

Adevarat a Inviat. Nu te mai stresa pentru o amarata de nota, sincer. Daca mama ta vrea sa faca urat, sa faca cand ii singura in camera. Nu-ti mai fa griji.

| anonim_4396 explică (pentru AlexSalling):

Nu i-am mai zis

| AlexSalling a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo!

6 răspunsuri:
| tinatinaro a răspuns:

Adevarat a inviat! Stiu ca suna penibil, dar niste colegi i-au luat unei profe o cutie de bomboane tot pentru ca au luat o nota mica. Majoritatea profelor nu pot ceda gesturilor dulci. La inceput, profa nu a vrut sa se uite la ei, dar au rugat-o frumos si a acceptat sa nu treaca notele. Eu as miza pe ciocolata si pe proiectul gata facut, noroc!

| anonim_4396 explică (pentru tinatinaro):

Nota e deja trecuta cu pix rosu, permanent

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si in plus proiectu ala era de pe 20 martie, de atunci nu am mai facut franceza.
pur si simplu 20 era intr-o luni si eu am zis ca e pe lunea viitoare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Adica 20 era marti, am incurcat
da atunci a lipsit si ne-a zis ca trebuia sa le aducem pe 19 inainte sa lipseasca